Dnes najčítanejšie
MIMORIADNA SPRÁVA: Polícia hľadá nezvestnú matku s dieťaťom a osobné auto Škoda Octavia

06 jún 2019 - 12:43

PROGRAM: Jánošíkove dni 2019 v Terchovej

Foto: PROGRAM: Jánošíkove dni 2019 v Terchovej
Foto: Facebook: Jánošíkove dni

Kompletný program Jánošíkových dní 2019 v obci Terchová.

STREDA 31. júla 2019

  • 20.00 - Jánošovia (rodná osada Juraja Jánošíka)   
    NADČASOVÁ SCHOPNOSŤ ROZDÁVAŤ NÁDEJ
    Slávnostné otvorenie festivalu spojené so sprístupnením Symbolického Jánošíkovho domu divadelným predstavením a jánošíkovskou vatrou
    účinkujú: Ťažká muzika, MADOS Liptovský Mikuláš
    scenár, réžia: Peter Cabadaj 

ŠTVRTOK 1. augusta 2019 

  • 15.00 - „VERU SME MY BRATIA…“ KEĎ RUKY TVORIA
    Vernisáž výstavy piatich bratov Mahútovcov
    Krajské kultúrne stredisko v Žiline
    Makovického dom 
    účinkujú: bratia Mahútovci
    garant: Krajské kultúrne stredisko v Žiline                                      
  • 17.30 - „HRAJŽE MI, MUZIČKA…“
    Rozhlasový program terchovských muzikantov
    Kultúrny dom Andreja Hlinku
    účinkujú:Repáňovci, ĽH Jána Rybára, Terchovská muzika z Doliny, Ťažká muzika, Trio z Chotára, Arzén, Zbojband, Erika Hukelová-Chvasteková, Vladimír Mihalčatin, Ján Miho, Vincent Krkoška, Martin Repáň, Rudolf Patrnčiak
    sprievodné slovo: Jozef Šimonovič
    scenár, réžia: Juraj Hamar 
  • 21.00 -  Elo Šándor: SVÁKO RAGAN
    Predstavenie Terchovského národného divadla
    Amfiteáter Nad bôrami
    úprava, réžia: Vlado Švec
  • 22.30 - KUBO
    Česko-slovenský muzikál (Pocta Jozefovi Kronerovi)
    Amfiteáter Nad bôrami
    hudba: Sima Martausová, Peter Uličný
    kostýmy: Adriena Adamíková
    réžia: Ivan Blahút 

PIATOK 2. augusta 2019 

  • 13.00 h - RIC TERCHOVEC
    SYMBOLY SMÚTKU & KRÍŽE SLOVENSKA
    Vernisáž výstavy jubilujúceho fotografa Ivana Köhlera 
    účinkuje:Zbojband
    kurátor výstavy: Peter Cabadaj
  • 14.30 - 18.00 - Festivalové šapitó 
  • 14.30 - 15.00 - ĽH Parta zo Strečna
  • 15.05 - 15.30 - DFS Tekovanček
  • 15.35 - 16.00 - heligonkár Marián Hodoň z Dolnej Tižiny, SS Lúčanka z Lietavskej Lúčky
  • 16.05 - 16.30 - FS Blanciar & ŽSS Ľubovník
  • 16.40 - 17.25 - Cimbalová muzika Mačuhovcov z Čadce, Goroli ze Skalitego s gajdošom Paľom Kužmom
  • 17.30 - 18.00 - Oprášené krpce - folklórni nadšenci zo Žiliny
    garant: Rudolf Patrnčiak
  • 18.30 - 19.30 - Festivalové šapitó
    NEBESKÁ MUZIKA
    Koncert world music
  • 20.30 - „VERUŽE MI HRAJTE, MUZIKANTI MILÍ...“
    Terchovský galaprogram
    Amfiteáter Nad bôrami
    účinkujú: Bobáňovci – terchovský orchester ľudových nástrojov, terchovské muziky Terchová, Jozefa Holúbka, Repáňovci, Sokolie, Pupov, T3, Vršanská muzika, Zbojband, Ťažká muzika, ľudové hudby Hanuliakovci, Jána Rybára, Zázrivá, Terchovské ženičky a dôchodci, ženské spevácke skupiny z Dolného Vadičova, Tíšina, Trio z Chotára, Ženy spod Rozsutca, folklórne súbory Blanciar, Chotár, Terchovec, Malý Rozsutec (po 50 rokoch)
    moderátorka: Silvia Pekarová
    scenár, réžia: Vincent Krkoška
  • 23.00 - 04.00 - ĽUDOVÁ VESELICA
    RIC TERCHOVEC
    účinkuje: AT Band
  • 23.30 - 03.00 - NOC S TERCHOVSKOU MUZIKOU
    Festivalové šapitó
    účinkuje: Terchovská muzika z dolniakov
    garant: Jakub Paška 

SOBOTA 3. augusta 2019 

  • 10.00 - Terchovská galéria umenia
    KEĎ SA POVIE TERCHOVSKÝ MUZIKANT…
    Vernisáž výstavy malieb, kresieb, drevorezieb, keramiky, fotografií a hudobných nástrojov
    účinkuje:Ťažká muzika & Trio z Chotára
    kurátor výstavy: Peter Cabadaj
  • 10.00 - 12.00 - Festivalové šapitó 
  • 10.00 - 10.30 - FS Limbora z Prečína  
  • 10.35 - 11.00 - Trchovská muzika Sokolie zo Skalice, ŽSS Vajčovky z Horného Vadičova
  • 11.05 - 11.30 - DFS Dratvárik
  • 11.35 - 12.00 - MSSk Lidovec zo Solčian
    garant: Rudolf Patrnčiak
  • 10.00 - 13.00 - Kultúrny dom Andreja Hlinku
    ZLATÉ HUSLE
    Muzikantské dielne pre verejnosť – otvorené hodiny 
    garanti: Andrej Dostál, Vladimír Moravčík
  • 12.00 - 13.30 - Amfiteáter Nad bôrami
    V HRE SA BILO, ŽILO, SMIALO…
    Program detských folklórnych kolektívov zo Žilinského kraja
    účinkujú:detské folklórne súbory Turiec z Martina, Nezábudka z Rudiny, Chotárik z Terchovej, Cibulníček z Lietavskej Svinnej, Oravanček z Nižnej, Liptáčik z Ružomberka
    réžia: Turčianske kultúrne stredisko v Martine
    garant: Krajské kultúrne stredisko v Žiline
  • 13.45 - 15.15 - Amfiteáter Nad bôrami   
    SENIORI IX. MUZIKA
    Program slovenských seniorských folklórnych súborov a skupín
    účinkujú: Seniorklub Družba Trenčín. FS Magurák a DFS Maguráčik z Kežmarku, Folklórny klub Omladina Košice, FS Svojina z Michaloviec, MSSk Hájiček z Chrenovca-Brusna, MSSk Hnojňaňe z Mihaľovec, MSSk Lidovec zo Solčian, SSk Čemerňanka z Pustého Čemerného, Jozef Hesko a ĽH Heskovci, Bielikovci z Červeníka, Imro Oravec z Košíc, Pavel Popelka zo Strání (Česko), DFS Dolina z Bratislavy a ďalší 
    námet, scenár, moderovanie, réžia: Alojz Špaček
    asistenti realizácie: Naďa Čermáková, Pavol Olekšák a vedúci súborov
  • 15.00 - Kultúrny dom Andreja Hlinku 
    VINCENT RYBÁR
    Premietnutie filmového dokumentu o terchovskom predníkovi pri príležitosti 20. výročia úmrtia
    účinkuje:ĽH Jána Rybára
    vstupný príhovor: Peter Cabadaj
  • 15.00 - 16.30 - Festivalové šapitó
    VERUŽE SI SPIEVAJ, TERCHOVSKÁ DOLINA
    Program detských folklórnych súborov a skupín z Terchovej a okolia
    účinkujú:heligonkári Juraja Kvočku, dvojičky Krištofíkovci, detské folklórne súbory Chotárik, Terchovček, Zázrivček, FS Chotár, Repáňovská muzika
    scenár, réžia: Veronika Hajasová
  • 16.45 - 17.45 - Festivalové šapitó
  • 16.45 - 17.05 - MSSk Hájiček z Chrenovca-Brusna
  • 17.10 - 17.45 - Hnojňaňe z Mihaľovec & Harčárky z Pozdišoviec
  • 18.00 - 19.00 - Festivalové šapitó 
    TANEČNÝ DOM 
    lektori: KAF Hojana
    hrá: ĽH Veselie
    garant: Krajské kultúrne stredisko v Žiline
  • 19.00 - 20.00 - Festivalové šapitó 
  • 19.00 - 19.20 - ŽSSk Čemerňanka
  • 19.25 - 20.00 - FS Váh z Púchova
  • 20.00 - 20.25 - Amfiteáter Nad bôrami
    TERCHOVÁ – METROPOLA HELIGÓNKY II. 
    Pokus o prekonanie vlastného festivalového rekordu (227 spoločne hrajúcich heligonkárov)
  • 20.30 - „ČIJA TO MUZIKA, TAK PEKNE TRNIKÁ“
    Medzinárodný galaprogram
    účinkujú: 300+ najväčšia heligónková kapela sveta, Rusynky, goralský súbor Skalni (Poľsko), Muzikantská zlatá dielňa, Marko Marković Brass Band (Srbsko), štátny kozácky súbor Stavropole (Rusko), Terchovský symfonický orchester 
    moderátori: Michaela Závodná & Štefan Chrappa (alias Pišta Vandal)
    scenár, réžia: Vladimír Moravčík
    Folklórstroj
  • 23.00 - 04.00 - RIC TERCHOVEC
    ĽUDOVÁ VESELICA
    účinkuje: Borovienka z Lančára
  • 23.30 - 04.00 - Festivalové šapitó
    NOC PRI MUZIKE
    účinkujú: Zlaté Husle, V8 Band
    garant: Andrej Dostál 

NEDEĽA 4. augusta 2019 

  • 8.30 - Kostol sv. Cyrila a Metoda
    Svätá omša za nositeľov ľudových tradícií
  • 10.00 - Areál pred obecným úradom
    „A VERU POŠIBAJ KONÍČKA VE VOZE…“
    52. konský vozový sprievod   
    scenár, réžia: Ján Miho 
    asistent realizácie: Jaroslav Lysičan   
  • 11.00 - 12.00 - Areál pod sochou Juraja Jánošíka
    Goralský súbor SKALNI (Poľsko)
    Štátny kozácky súbor STAVROPOLE (Rusko)
  • 12.30 - „KONÍČEK SIVASTÝ, PRENES MA CEZ MOSTY…“ 
    Predstavovanie furmanov a muzík 
    scenár, réžia: Ján Miho
  • 14.30 - Amfiteáter Nad bôrami
    JÁNOŠÍK JE SLOBODA A SLOBODA JE VEČNÁ!
    Záverečný galaprogram pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej
    účinkujú: heligonkári Martina Čerňanského, folklórne súbory Stavbár zo Žiliny (60-ročný jubilant), Bystrica z Novej Bystrice, Kriváň z Turian, Rosička, rosa… z Dolného Kubína, Folklórna skupina Likava z Likavky, Janka Holeštiaková a ĽH FS Jedľovina z Kysuckého Nového Mesta + hosť FS Jánošík z Fiľakova & ĽH Ďatelinka s jubilujúcim primášom Ondrejom Molotom
    moderátor: František Výrostko
    scenár, réžia: Peter Cabadaj
    garant: Krajské kultúrne stredisko v Žiline 

V prípade nepriaznivého počasia sa programy z amfiteátra Nad bôrami presunú do šapitó.

Sprievodné podujatia  

PIATOK 2. augusta

  • 17.00 - 18.00 - (areál pod sochou Juraja Jánošíka)
    Tanečný dom pre deti
    lektori: KAF Hojana 

SOBOTA 3. augusta 

  • 10.00 - 16.00 - (areál pod sochou Juraja Jánošíka)
    Remeselné dielne
    garant: Krajské kultúrne stredisko v Žiline
  • 11.00 - 20.00 - (RIC TERCHOVEC)
  • 12.30 - 15.00 a 19.00 - 20.30 - (šapitó pod amfiteátrom)
    Voľné hranie
  • 16. - 17.00 - (areál pod sochou Juraja Jánošíka)
    Tanečný dom pre deti
    lektori: KAF Hojana
  • 9.00 - 17.00 - (vysunutá expozícii Považského múzea v Terchovej)
    Zbojníckym chodníčkom – sprievodné programy
Miesto: Terchová
Dátum: 31.07.2019 - 20:00    04.08.2019 - 23:55


0 zdieľaní

Dopravný servis
Oškerda
Dopravná nehoda
00:29
Strečno
Zver pri ceste
23:56
Strečno
Jama na ceste
22:29
Strečno
Policajná hliadka
22:24
Strečno
Zver pri ceste
21:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina