Dnes najčítanejšie
Neznámy páchateľ podpálil kontajnery na viacerých miestach na Solinkách, poškodil šesť áut

05 jún 2019 - 13:45

Škôlku na Petzvalovej ulici zmodernizujú, mesto získalo na projekt príspevok vo výške 548-tisíc eur

Foto: Škôlku na Petzvalovej ulici zmodernizujú, mesto získalo na projekt príspevok vo výške 548-tisíc eur
Foto: Mesto Žilina

Mesto Žilina dnes 5. júna informovalo o blížiacej sa modernizácii škôlky na sídlisku Hájik - na Petzvalovej ulici. So stavebnými úpravami sa začne už budúci týždeň. Cieľom rekonštrukcie je zníženie energetickej náročnosti, úspora v spotrebe energií a zabezpečenie bezbariérovosti.

„Verím, že rekonštrukcia bude zasahovať do výchovno-vzdelávacieho procesu škôlkarov len minimálne. Škôlka bude po modernizácii vynovená, deti i učiteľky budú mať kvalitnejšie podmienky a v neposlednom rade materská škola ušetrí na energiách,“ uviedol primátor Peter Fiabáne.

Na modernizáciu materskej školy získalo mesto peniaze z eurofondov

Investíciu financuje samospráva z Operačného programu Kvalita životného prostredia. Na projekt získala finančný príspevok vo výške 548 675 eur. V rámci rekonštrukcie sa zateplí obvodový plášť a základy budovy, vymenia sa okná či dvere a vytvoria sa bezbariérové vstupy.

Okrem toho sa dobuduje časť elektroinštalácie so svietidlami a kazetovými stropmi, zateplí sa stropná konštrukcia a vymení sa strešná hydroizolácia. Projekt rovnako počíta aj s vybudovaním núteného vetrania a hydrostatickou reguláciou vykurovacieho systému. Rekonštrukčné práce by mali trvať do februára budúceho roka. V súčasnosti navštevuje materskú školu 117 detí v šiestich triedach.

„Modernizácia sa bude realizovať za plnej prevádzky s tým, že sa budú priebežne uvoľňovať triedy. S rodičmi predškolákov sme sa dohodli, že na nevyhnutný čas umiestnime tieto deti do priestorov elokovaného pracoviska v Základnej škole na Námestí mladosti, ktorá sa nachádza tiež na Hájiku,“ vysvetlila Viera Popluhárová, vedúca odboru školstva a mládeže na Mestskom úrade v Žiline. V tejto veci rokovalo mesto aj s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva, ktorý túto možnosť povolil.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

31 zdieľaní
Zdroj: TS Mesto Žilina

Dopravný servis
Košická
Policajná hliadka
23:27
Veľká Okružná
Policajná hliadka
20:56
Estakáda
Prekážka na ceste
18:43
Hričovská
Jama na ceste
18:29
Mojšova Lúčka
Kolóna
17:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina