Dnes najčítanejšie
V kritickom stave bojujú s COVID-19 v žilinskej nemocnici čoraz mladší pacienti
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

04 jún 2019 - 11:10

Zažite koniec sezóny 2019 s Bábkovým divadlom Žilina!

Letné prázdniny klopú na dvere a s nimi aj dvojmesačná divadelná prestávka. Kým sa spoločne odoberieme za dovolenkami, letnými tábormi a dobrodružstvami, čaká nás ešte programovo nabitý posledný mesiac sezóny!

Hneď v úvode mesiaca, 2. júna o 16:00 hod., zahráme pri príležitosti Medzinárodného dňa detí predstavenie v réžii Petra Palika Zvedavý sloník. Putovanie sloníka, ktorý chce zistiť, čo večeria krokodíl, patrí medzi najobľúbenejšie inscenácie nášho divadla a preto sme nesmierne radi, že si ho tento rok môžete vychutnať bez vstupného. Presne tak, keď oslava detí, tak poriadna!

Aby sme sa so sezónou rozlúčili ako sa patrí, pokračovať budeme najobľúbenejšími titulmi z nášho repertoára. Po sloníkovi príde na javisko káčatko, ktoré sa predstaví nielen v Žiline, ale aj na skvelom festivale Virvar našich priateľov z Bábkového divadla v Košiciach. Známy príbeh H. Ch. Andersena v réžii Šimona Spišáka Škaredé káčatko, ktoré v našej interpretácii s veľkým humorom hovorí o identite, šikane a fóbiách zo všetkého neznámeho uvedieme v nedeľu 9. júna o 16:00 hod. v BDŽ.

Pokračovať budeme s Petrom Panom, titulom v réžii Petra Palika, ktorý netreba špeciálne predstavovať. Rovnako ako Zvedavý sloník patrí medzi stálice nášho javiska a rovnako ako Zvedavý sloník sa s veľkým úspechom predstavil aj v zahraničí, napríklad na medzinárodnom festivale v čínskom Šanghaji. Príbeh o večnom chlapcovi, súrodencoch Wendy a Johnovi, kapitánovi Hákovi a krokodílovi uvedieme v nedeľu 16. júna o 16:00 hod.

Sezónu na našom javisku ukončíme titulom O veľkom jedákovi a čarovnom kabáte, s ktorým vyrástla už jedna generácia našich divákov. Veselá bábková hra s pesničkami v réžii našej herečky Bibiány Tarasovičovej je už legendárna rovnako, ako zvyšné tituly v mesiaci. Môžete sa o tom presvedčiť 23. júna o 16:00 hod.

Koncom mesiaca sa predstavíme aj na skvelom festivale našich krajských kolegov z Martina - Dotyky a spojenia. Dramaturgická rada festivalu si tentokrát vybrala inscenáciu Dievčatko Momo a ukradnutý čas v réžii Júlie Rázusovej a my sme nesmierne šťastní, že sa môžeme prezentovať s naším novým titulom na tak exkluzívnej oslave divadla, akou nesporne táto udalosť je. Stane sa tak v sobotu 22. júna o 16:00 hod. v Národnom dome SKD Martin.

Divadelná sezóna 2018/2019 sa teda blíži ku koncu. Sme poctení, šťastní a hrdí, že ste nám počas nej venovali svoj čas, priazeň a úsmevy. Veríme, že nám zostanete verní aj v tej nasledujúcej, chystáme veľké programové novinky a tak sa spoločne máme na čo tešiť. Ďakujeme, že môžeme mať najlepších divákov, akých si vieme predstaviť. Vypredané predstavenia, záujem o aktivity divadla, z divákov sa stávajú priatelia a my skutočne cítime, že to má zmysel. Tak dovidenia v septembri, priatelia. 

  • 2. júna 2019 o 16:00 hod. Zvedavý sloník (Medzinárodný deň detí) (3+) 
  • 7. júna 2019 o 10:00 hod. Škaredé káčatko (5+) (Hosťujeme na festivale Virvar Košice) 
  • 9. júna 2019 o 16:00 hod. Škaredé káčatko (5+) 
  • 15. júna 2019 o 14:00 hod. Škaredé káčatko (5+) (Hosťujeme na podujatí Otcovia deťom, Športová hala Žilina) 
  • 16. júna 2019 o 16:00 hod. Peter Pan (4+) 
  • 22. júna 2019 o 16:00 hod. Dievčatko Momo a ukradnutý čas (6+) (Hosťujeme na festivale Dotyky a spojenia, Martin) 
  • 23. júna 2019 o 16:00 hod. O veľkom jedákovi a čarovnom kabáte (3+) 

32 reakcií
Zdroj: TS BDŽ


Dopravný servis
Závodská cesta
Kolóna
07:42
Strečno
Jama na ceste
07:27
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
07:25
Považský Chlmec
Kolóna
07:13
Hričovská
Policajná hliadka
00:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia