Dnes najčítanejšie
Pri pondelkovom protidrogovom zásahu v Strážove bol zadržaný 36-ročný Andrej zo Žiliny

04 jún 2019 - 09:55

Koncert v Rosenfeldovom paláci: Ana Carolina Diz a Camerata Tango

Foto: Koncert v Rosenfeldovom paláci: Ana Carolina Diz a Camerata Tango

Viac ako dve desaťročia vystupovala Ana Carolina Diz v mnohých operných a koncertných sálach. Jej rozsiahly repertoár pokrýva lyrické, sopránové a spinto role vrátane koncertného repertoáru komornej hudby, hudby 20. storočia, zarzuely, operety a akademického tanga s Camerata Tango. Vystupuje aj na mnohých súkromných koncertoch, ako aj v rozhlasových a televíznych programoch.

Vyštudovala spev a klavír, nakoniec získala titul „Učiteľka hudby“ a „Učiteľka spevu“ na Akadémii hudobných umení v Buenos Aires.

Nikdy neprestala študovať, po získaní medzinárodného štipendia od slovenskej vlády získala titul magister umenia v speve na Hudobnej univerzite v Banskej Bystrici. 

Dlhoročný hráč orchestra SND, známy slovenský violončelista, výtvarník Roman “Hary” Harvan je výraznou osobnosťou domácej inštrumentálnej, ale aj umeleckej scény.

V posledných rokoch sa zviditeľnil aj účinkovaním v projekte Tales From My Diary (pocta Leošovi Janáčkovi – nominácia na cenu Počin roka v rámci ocenení́ Radiohead_Awards), a tiež ako autor hudby na CD Šarišský/Havran - Piesne pre klavír a čelo a oceňovanej nahrávky Exodus skupiny Polajka.

Dušan Šujan ako sólista spolupracoval s viacerými domácimi orchestrami (napr. Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, ŠKO Žilina). Popri sólistickej činnosti sa intenzívne venuje komornej hre. Bol členom klavírneho tria pre šesť rúk Mylenum a spolupracuje s poprednými slovenskými inštrumentalistami (Magdaléna Blahušiaková, Peter Šesták, Jozef Lupták, Boris Bohó, Matej Drlička, Jozef Hamerník, Ivica Encingerová). Účinkoval na festivaloch doma (Dni flámskej hudby, Orfeus) a v zahraničí (Dni O. Messiaena v Gente, Belgicko). Koncertoval v Anglicku, Nemecku, Taliansku a Belgicku. Realizoval nahrávky pre Slovenský rozhlas. V súčasnosti sa venuje koncertnej korepetícii a komornej hre v rôznych žánroch a zoskupeniach.

Miesto: Rosenfeldov palác Žilina
Dátum: 27.06.2019 - 19:00


0 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Práca na ceste
23:24
Kragujevská
Prekážka na ceste
23:10
Terchová
Zver pri ceste
22:08
Strečno
Práca na ceste
22:07
Na Horevaží
Prekážka na ceste
21:26
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia