Dnes najčítanejšie
Pri razii na Košickej ulici zadržali 27-ročného Mária, vyšetrovateľ navrhol jeho väzobné stíhanie

04 jún 2019 - 09:55

Koncert v Rosenfeldovom paláci: Ana Carolina Diz a Camerata Tango

Viac ako dve desaťročia vystupovala Ana Carolina Diz v mnohých operných a koncertných sálach. Jej rozsiahly repertoár pokrýva lyrické, sopránové a spinto role vrátane koncertného repertoáru komornej hudby, hudby 20. storočia, zarzuely, operety a akademického tanga s Camerata Tango. Vystupuje aj na mnohých súkromných koncertoch, ako aj v rozhlasových a televíznych programoch.

Vyštudovala spev a klavír, nakoniec získala titul „Učiteľka hudby“ a „Učiteľka spevu“ na Akadémii hudobných umení v Buenos Aires.

Nikdy neprestala študovať, po získaní medzinárodného štipendia od slovenskej vlády získala titul magister umenia v speve na Hudobnej univerzite v Banskej Bystrici. 

Dlhoročný hráč orchestra SND, známy slovenský violončelista, výtvarník Roman “Hary” Harvan je výraznou osobnosťou domácej inštrumentálnej, ale aj umeleckej scény.

V posledných rokoch sa zviditeľnil aj účinkovaním v projekte Tales From My Diary (pocta Leošovi Janáčkovi – nominácia na cenu Počin roka v rámci ocenení́ Radiohead_Awards), a tiež ako autor hudby na CD Šarišský/Havran - Piesne pre klavír a čelo a oceňovanej nahrávky Exodus skupiny Polajka.

Dušan Šujan ako sólista spolupracoval s viacerými domácimi orchestrami (napr. Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Žilina" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">ŠKO Žilina). Popri sólistickej činnosti sa intenzívne venuje komornej hre. Bol členom klavírneho tria pre šesť rúk Mylenum a spolupracuje s poprednými slovenskými inštrumentalistami (Magdaléna Blahušiaková, Peter Šesták, Jozef Lupták, Boris Bohó, Matej Drlička, Jozef Hamerník, Ivica Encingerová). Účinkoval na festivaloch doma (Dni flámskej hudby, Orfeus) a v zahraničí (Dni O. Messiaena v Gente, Belgicko). Koncertoval v Anglicku, Nemecku, Taliansku a Belgicku. Realizoval nahrávky pre Slovenský rozhlas. V súčasnosti sa venuje koncertnej korepetícii a komornej hre v rôznych žánroch a zoskupeniach.

Miesto: Rosenfeldov palác Žilina
Dátum: 27.06.2019 - 19:00

0 zdieľaní

Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
15:30
Strečno
Kolóna
15:26
Strečno
Jama na ceste
15:10
Strečno
Kolóna
15:00
Strečno
Kolóna
14:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia