Dnes najčítanejšie
Policajti zadržali 25-ročného muža z Čadce, ktorý mal za bieleho dňa kradnúť autodiely

31 máj 2019 - 16:34
INZERCIA

Kyslík, ktorý Vás lieči: ŽILPO ponúka už aj terapiu v hyperbarickej komore

Hyperbarická oxygenoterapia (HBO) je moderný a v zahraničí roky používaný spôsob liečby, ktorý posilňuje prirodzené procesy hojenia. Pacient vdychuje čistý kyslík v hyperbarickej (pretlakovej) komore. Pôsobením vyššieho tlaku dosiahne omnoho väčší prísun kyslíka do buniek, čo urýchľuje hojenie a regeneráciu organizmu. 

Ako to funguje?

Tlak pôsobí na ľudský organizmus v takej sile, akoby ste sa ponorili do hĺbky 15 metrov pod vodou a súčasne pacient vdychuje 100% kyslík. Takto kyslík dostáva v tele na miesta, ktoré sú v dôsledku poškodenia nedostatočne zásobené krvou.

Kyslík je transportovaný vo všetkých telesných tekutinách – v plazme, mozgovo-miešnom moku, lymfe – a takto sa dostane aj do častí so sníženou alebo takmer úplne zablokovanou cirkuláciou. Terapia v hyperbarickej komore je jednoduchý, neinvazívny a bezbolestný spôsob liečby. 

Galéria: 8 fotiek

Vyšší obsah kylíka v krvi pôsobí komplexne. Hlavným prínosom hyperbarickej komory je zlepšenie kvality života. Podporením procesov hojenia v problematických miestach Vám môžeme pomôcť zachrániť končatinu, sluch, zbaviť Vás nepríjemného hučania v ušiach, skrátiť dobu liečby ochorenia a iné.

Ochorenia, pri ktorých Vám môže hyperbarická komora pomôcť:

• Nehojace sa rany - diabetické defekty 
• Opuchy končatín 
• Nedokrvené končatiny - ischemická choroba dolných končatín 
• Poškodenia mozgu pri nedostatku kyslíku, mozgové obrny
• Hučanie v ušiach - tinnitus 
• Poškodenie sluchu 
• Zápaly kostí - Osteomylelitídy
• Demencie
• Defekty po rádioterapii
• Parkinsonova choroba   
• Sclerosis multiplex 
• Hojenie rán po plastickej chirurgii 
• a viaceré iné ochorenia 

V našom zariadení využívame jednomiestnu komoru – pacient je pri HBO liečbe v komore sám. Doba trvania jednej procedúry je 60 min.

Po začatí zvyšovania tlaku má pacient pocit podobný ako pri vzlietnutí alebo pristávaní lietadla, ešte pred liečbou je poučený ako vyrovnávať tlak v stredoušnej dutine zívaním, prehĺtaním alebo prefukovaním nosa pri jeho uzavretí. Priehľadné steny komory umožňujú zaškolenému personálu sledovať pacienta a pacient má zabezpečený dobrý výhľad z komory. 

Liečbu nemôžu absolvovať pacienti s akútnym infektom horných dýchacích orgánov alebo iným vírusovým ochorením, tehotné ženy, niektorí pacienti so špecifickými ochoreniami. Preto najprv záujemca pred vstupom do hyperbarickej komory absolvuje vyšetrenie na ORL ambulancii + tympanometriu (vyšetrenie stredoušia a Eustachovej trubice).

Galéria: 8 fotiek

Pred začatím oxygenoterapie informujte lekára o svojich ochoreniach, liekoch, ktoré užívate a či netrpíte klaustrofóbiou – strachom z pobytu v uzavretom priestore. Ak máte cukrovku, informujte lekára, či ste užili inzulín a či poznáte svoju hladinu cukru.

Tiež je dôležité vynechať jedlo tesne pred pobytom v hyperbarickej komore. Počas pobytu v komore nemajte na sebe žiadne šperky ani kozmetické prípravky, pred liečbou nepite alkoholické nápoje.  

110 zdieľaní
Zdroj: PR ŽILPO

Dopravný servis
Hričovská
Jama na ceste
21:38
Lysica
Iné nebezpečenstvo
20:28
Lysica
Iné nebezpečenstvo
20:08
Strečno
Jama na ceste
17:39
Oškerda
Kolóna
16:43
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.