Dnes najčítanejšie
Policajti zadržali 25-ročného muža z Čadce, ktorý mal za bieleho dňa kradnúť autodiely

29 máj 2019 - 16:55
INZERCIA

Prečo v lete vyraziť do Beskýd? Objavte raj odpočinku kúsok za hranicami!

Prázdniny sa pomaly blížia, najvyšší čas začať plánovať letnú dovolenku! Často netušíme, že množstvo úžasných miest, ktoré stoja za objavovanie, máme doslova “za rohom”. Jedným z nich sú Velké Karlovice - malebná dedinka v Beskydách, ktorá si získava čoraz väčšiu priazeň milovníkov wellness a odpočinku. Objavte ju tento rok aj vy - len tri kilometre za českou hranicou.

Velké Karlovice sú zasadené do údolia rieky Bečva na okraji Beskýd, kde mohutné hory prechádzajú do drobnejších kopčekov ako stvorených pre turistiku a cyklistiku rôznej obtiažnosti.

Kúzlo krajiny dotvárajú typické drevené chalúpky, stáda oviec na pastvinách a hlboké lesy plné húb, ovzdušie tu patrí k najčistejším v Česku. A nechýba veľa aktivít, či už prídete za oddychom v dvoch, alebo za zábavou s deťmi.

Hotely Lanterna a Horal pre milovníkov wellness 

Prvotriedne zázemie vám poskytne tunajší Resort Valachy so štyrmi hotely, relaxačným centrom Wellness Horal, golfovým ihriskom, vyhlásenú regionálnou gastronómiou a ďalšími službami. 

Nároční hostia iste ocenia služby Spa hotela Lanterna a Wellness hotela Horal. Tie v lete ponúkajú pobytové balíčky pre páry i pre rodiny s deťmi nabité bonusmi v cene: od polpenzie a neobmedzeného vstupu do wellness cez relaxačnú masáž, beauty ošetrenie a degustačnú večeru v zážitkovej reštaurácii Vyhlídka až po lekciu golfu, prechádzku na segwayi či piknik v prírode. V Spa hoteli Lanterna, ktorý je svojou pokojnou atmosférou ako stvorený pre páry, je v cene aj obed.

Tým, čo vás tu zaručene bude baviť najviac, je možnosť neobmedzeného vstupu do Wellness Horal s termálnymi bazénmi, fitka a saunovým svetom s ponukou exotických masáží a saunových rituálov. Každé ráno tu dokonca usporadúvajú rituál aj špeciálne pre deti. Masáže sú na top úrovni vďaka tomu, že ich vykonávajú rodení maséri z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie. 

Následné slnenie na vonkajších terasách pri drinku, šálke kávy a dobrej knihe je doslova balzamom na nervy. 

Pečenie frgálov, ranná joga, grilovanie aj zábava pre deti 

Ak dávate prednosť jednoduchšiemu a lacnejšiemu ubytovaniu, môžeme vám odporučiť hotel Galik alebo hotel Pod Javorom, pri ktorom teraz vzniká nové centrum detskej zábavy. Všetky hotely sú od seba vzdialené do troch kilometrov a prepojené hotelovým transferom. 

Obklopujú ich značené okruhy pre beh a nordic walking, vedie okolo nich cyklotrasa Bečva, nájdete tu aj Kulíškov náučný chodník, vonkajšie ihrisko a ďalšie detské aktivity, tenisový kurt, požičovňu segwayov a elektrobicyklov či bowling.

Spestrením sú každodenné ranné lekcie jógy, dvakrát týždenne kurzy pečenia valašských frgálov alebo stredajšie podvečery so živou muzikou na terase hotela Horal. Za vyskúšanie stojí aj novinka v podobe programu Golf pre každého, pri ktorom si môžete zábavnou formou skúsiť golf na golfovom ihrisku Horal.

To všetko so starostlivosťou milého personálu, ktorý v sebe nezaprie vychýrenú valašskú pohostinnosť. Skrátka ideálne miesto, kde prežiť nezabudnuteľné prázdniny. Inšpirujte sa na www.valachy.cz 

Tip na jednodňovú dovolenku v Resorte Valachy 

Nemáte čas na viacdňovú dovolenku? Tak si zájdite do Velkých Karlovíc aspoň na otočku a doprajte si Wellness deň pre zdravie - celodenný pobyt vo Wellness Horal s masážou či beauty ošetrením a obedom, ktorý vám prinesie naozaj intenzívny odpočinok.

119 zdieľaní
Zdroj: PR Resort Valachy

Dopravný servis
Hričovská
Jama na ceste
21:38
Lysica
Iné nebezpečenstvo
20:28
Lysica
Iné nebezpečenstvo
20:08
Strečno
Jama na ceste
17:39
Oškerda
Kolóna
16:43
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.