Dnes najčítanejšie
Na Oravskej priehrade sa v pondelok prepadlo a potopilo osobné auto

21 máj 2019 - 16:34

Na Oravskej ceste v Žiline vyrastá nový skatepark, výstavba by mala potrvať pol roka

Foto: Na Oravskej ceste v Žiline vyrastá nový skatepark, výstavba by mala potrvať pol roka
Galéria: 4 fotky
Foto: Mesto Žilina

Bikeri, skateri a fanúšikovia workoutu sa môžu tešiť na nové športovisko. Stáť bude na Oravskej ceste naďaleko lezeckého centra. Jeho výstavba by mala trvať približne pol roka. Nový skatepark je navrhnutý ako betónový monolit.

Súčasťou areálu bude aj workoutové a parkourové ihrisko. Skatepark bude rozdelený na dve časti.V severnej sa budú nachádzať tzv. street prvky a v južnej časti je naplánovaný bowl a snakerun.

„Betón je dlhodobo najvhodnejším technologickým variantom pre výstavbu vonkajších skateparkov s minimálnymi dodatočnými nákladmi na opravu. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme sa rozhodli pre tento moderný typ,“ priblížila Ingrid Dolniková, vedúca odboru kultúry, športu, cestovného ruchu a miestneho rozvoja Mestského úradu v Žiline.

Emisie hluku spôsobené aktivitami v skateparku sú podľa jej slov na betónovom povrchu najnižšie zo všetkých používaných materiálov. S myšlienkou vybudovať areál pre skaterov prišiel odbor kultúry, športu, cestovného ruchu a miestneho rozvoja mesta Žilina.

„Naším zámerom je obnovovať zanedbané školské areály, prinavrátiť im život a ich pôvodné využitie. Skatepark na Oravskej ceste je jedným z pozitívnych príkladov ako sa to dá a som rád, že sa nám to podarilo dotiahnuť do úspešného konca a obyvateľom Bôrika prinavrátime späť svoje športovisko,“ uviedol viceprimátor mesta a zároveň poslanec za volebný obvod Bôrik Vladimír Randa. 

Športovisko bude mať rozlohu 1 752 m2, pričom betónové plochy zaberú 1 190 m2 a workout s parkourovými prekážkami bude na ploche 250 m2. Stavbu realizuje spoločnosť Hydro Gas Manufacture, s.r.o. a výška investície je 251 931 eur.

„Skatepark na Vodnom diele je dlhodobo preplnený, využívajú ho nielen skateri, ale aj cyklisti a in-linisti. Verím, že vybudovaním tohto nového parku budú mať športovci ďalšie skvelé športovisko, ktoré bude obsahovať moderné prvky a technológie. Verím, že sa stane miestom aktívneho oddychu našich obyvateľov,“ uzavrel primátor Žiliny Peter Fiabáne. 

Výstavbou skateparku vznikne priestor pre všestranné využitie voľnočasových športových aktivít pre všetky vekové kategórie. Areál bude slúžiť ako verejné športovisko. Jeho poloha je prístupná pre všetky sídliská a centrum mesta. 

598 reakcií
Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
19:00
Estakáda
Jama na ceste
18:11
Strečno
Dopravná nehoda
15:45
Strečno
Iné nebezpečenstvo
15:43
Strečno
Prekážka na ceste
15:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia