Dnes najčítanejšie
Už na jar by mali v Tepličke nad Váhom, Vrútkach, Bytči a Tvrdošíne pribudnúť prenosné ľadové plochy

21 máj 2019 - 13:08

Pre okružnú križovatku Rondel vybudujú podpornú konštrukciu, škody budú známe po odobratí vzoriek

Foto: Pre okružnú križovatku Rondel vybudujú podpornú konštrukciu, škody budú známe po odobratí vzoriek
Galéria: 7 fotiek
Foto: Mesto Žilina

Žilina vyhlásila po nedeľňajšom požiari pod kruhovou križovatkou Rondel mimoriadnu situáciu. Dôležitý dopravný uzol museli z dôvodu vážneho poškodenia sčasti uzavrieť. Od dnešného dňa sa začína s technickým zabezpečením poškodenej časti kruhovej križovatky Rondel.

Ako informoval primátor Žiliny a zároveň predseda krízového štábu Peter Fiabáne, na miesto dnes nastupuje technika. „Priestor sa stáva staveniskom, osadila sa tam plošina a začína sa s otryskávaním zasiahnutých častí Rondla vodou, čím sa plochy vyčistia a budeme môcť zistiť rozsah poškodení. Odoberú sa vzorky betónu a urobia sa sondy.  Súbežne sa pripravuje projekt podpornej konštrukcie, to znamená, že sa osadí podporný systém, ktorý podoprie Rondel a zabezpečí jeho stabilitu,“ vysvetlil primátor.

Galéria: 7 fotiek

Technické riešenie dočasnej podpery by malo byť podľa jeho slov zabezpečené do dvoch týždňov pokiaľ sa diagnostikou nezistia závažné porušenia kruhovej križovatky. Po tomto termíne sa predpokladá aj spustenie premávky na Rondli v skúšobnej prevádzke. Samospráva však operatívne rieši ďalšie opatrenia, aby zmiernila negatívne dopady na dopravu v meste.

„Zvislá obnova krytu vozovky na cestách I. triedy I/60 Žilina - Mostná ulica bude dnes vo večerných hodinách dokončená, odstráni sa dočasné dopravné značenie a zajtra ráno sa spustí premávka v plnom profile. Rovnako bude vypnutá svetelná signalizácia na ulici Kálov v smere od Kysuckej cesty pod železničným prejazdom s cieľom zlepšenia a zrýchlenia dopravnej situácie v meste,“ doplnil Fiabáne.  

Do konca týždňa sa plánuje spustiť železničná doprava v smere Žilina – Rajec, pokiaľ sa diagnostikou nezistia závažné porušenia kruhovej križovatky. Počas pracovných dní zabezpečil Dopravný podnik mesta Žiliny (DPMŽ) mimoriadny režim prostredníctvom kyvadlovej autobusovej dopravy z Hájika.

Spoje premávajú po trase linky č. 16 a počas prepravnej špičky odchádzajú z Hájika v hustejšom intervale 8 – 10 minút. Preprava cestujúcich na linkách č. 6, 7 a 16 je počas pracovných dní bezplatná. Cez víkend budú trolejbusové linky nahradené autobusmi a budú premávať bez obmedzenia.

Autobusové linky č. 22, 27 a 31 budú vedené obchádzkovými trasami. Viac informácií o MHD je dostupných na stránke DPMŽ. Tento mimoriadny režim bude fungovať aj počas nasledujúcich dvoch týždňov. 

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

256 zdieľaní
Zdroj: TS Mesto Žilina

Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
04:11
Porúbka
Zver pri ceste
03:44
Bytčica
Uzavretá cesta
03:14
Lavobrezná
Policajná hliadka
22:52
Kvačalova
Zver pri ceste
22:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia