Dnes najčítanejšie
DM Drogerie markt na Hlinách 6 otvorí pobočku už vo štvrtok 20. júna

20 máj 2019 - 20:26

Reinoo dokončila kancelársku budovu Poštová v Žiline

Foto: Reinoo dokončila kancelársku budovu Poštová v Žiline
Galéria: 12 fotiek
Foto: Reinoo

Developerská spoločnosť Reinoo dokončila a skolaudovala začiatkom tohto roka novostavbu päťposchodovej budovy Poštová 1. Nová biznis zóna, ktorá vzniká na tejto ulici tak získala prvých 11 000 štvorcových metrov kancelárskych plôch. Zóna Poštová je vsadená do lokality širšieho centra mesta, pri mestskej časti Vlčince a je obkolesená zeleňou.

Okrem kancelárskych priestorov, v ktorých môže pracovať viac ako 1 000 zamestnancov, ponúka Poštová aj 2 350 štvorcových metrov pre obchod a služby,  ktoré budú slúžiť ako priestor na nákupy, stravovanie alebo posedenie pri čerstvej káve s priateľmi, kolegami alebo obchodnými partnermi. Parkovanie je zabezpečené pozemným parkoviskom s 265 parkovacími miestami a 80 miestami bicykle.

Projekt a stavba budovy vychádzajú z konceptu modernej a trvalo udržateľnej stavby, šetrnej k životnému prostrediu, materiálovým a energetickým zdrojom a zároveň vytvárajúcej zdravé a príjemné vnútorné prostredie.

Veľkú zásluhu na konečnej podobe novostavby Poštová a neskôr plánovanej celej Zóny Poštová má aj Milan Dubec, zakladateľ spoločnosti Azet.sk a spoluinvestor developerskej spoločnosti Reinoo, ktorý sa už vo fáze projektu držal jasne svojej vízie. Tá sa neskôr pretavila do súčasného výsledku.

„Našim cieľom bolo postaviť prvú administratívnu budovu kategórie A v Žiline. Táto budova bude zároveň ako prvá v regióne dokončená v súlade s certifikátom LEED GOLD V4. Tým potvrdzujeme náš záväzok byť podnikateľom zodpovedným k svojmu okoliu a ekologickým riešeniam,“ vysvetľuje Milan Dubec. „Podarila sa nám pre Žilinu veľmi výnimočná vec.“, dodáva.

Okrem toho budova už v apríli získala prestížne ocenenie Vydavateľstva Eurostav VISIO 2020 - za najvýraznejší čin v oblasti udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe za rok 2018/2019.

Nájomcovia majú na Poštovej 1 k dispozícii moderný, ekologický a funkčný interiér. Komfort nájomcom zabezpečí systém núteného vetrania spojený s ohrievaním a chladením privádzaného vzduchu, dochladzovanie a dohrievanie priestoru štvorrúrkovým fancoilami.

Zamestnancom je k dispozícii kompletné zázemie pre cyklistov, vrátane dôstojne umiestnených spŕch. Výnimočné je veľké kryté oddychové átrium v strede budovy, ktoré je doplnené jazierkom a dospelými stromami. Samozrejme nechýbajú ani doplnkové služby ako reštaurácia, kaviareň či ambulancia všeobecného lekára.

V súčasnosti je už v budove prenajatých viac ako 80% plochy. Presťahovaní sú tu viacerí významní nájomcovia ako Slovak Telekom, Ringier Axel Springer a Descartes Systems. „Aktuálne rokujeme o prenájme ďalších administratívnych a obchodných plôch. Ohlas z trhu je pozitívny, nakoľko ide v Žiline o výnimočné a moderné priestory,“ dodáva Milan Dubec.

Spoločnosť Reinoo má za sebou viaceré developerské projekty na strednom Slovensku vrátane obnovy historickej budovy Banky na Legionárskej ulici Žiline, vedľa Novej synagógy.  Aktuálne prebieha v Žiline výstavba rezidenčného projektu Zelené Vlčince s 500 bytmi a tiež výstavba menšej kancelárskej budovy Hollého 6 v centre Žiliny. Reinoo plánuje pokračovať v Zóne Poštová výstavbou ďalšej, už povolenej, administratívnej  budovy a taktiež má povolenú ďalšiu kancelársku budovu v Žiline čím vytvorí spolu ďalších 12 500 m2 prenajímateľnej plochy.

Názov: Administratívna budova Poštová 1, Žilina
Miesto:
Poštová 1, 01008 Žilina
Investor: Reinoo Žilina a.s.
Výška investície:
18 000 000 €
Začiatok a koniec realizácie:
10/2017 – 2/2019
Hlavný zhotoviteľ:
INGSTEEL s.r.o.

Priebeh rekonštrukcie na videu
0 zdieľaní
Zdroj: TS Reinoo

Dopravný servis
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
19:08
Nemocničná
Prekážka na ceste
18:29
Estakáda
Iné nebezpečenstvo
18:11
Estakáda
Jama na ceste
17:59
Estakáda
Práca na ceste
17:52
Zobraziť aktuálne hlásenia