Dnes najčítanejšie
V nedeľu sa pri páde v Malej Fatre zranil cyklista, privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť

18 máj 2019 - 23:01

FOTO: Pri požiari na Kysuciach zasahovalo tridsať hasičov, predbežná škoda je viac než 200-tisíc eur

Foto: FOTO: Pri požiari na Kysuciach zasahovalo tridsať hasičov, predbežná škoda je viac než 200-tisíc eur
Galéria: 6 fotiek
Foto: Prezídium HaZZ

V katastri obce Skalité (okres Čadca) došlo dnes 18. mája 2019 v čase okolo 16:00 hod. k požiaru rodinného domu a prístavby. Na miesto boli ihneď po ohlásení vyslaní hasiči z Čadce s tromi kusmi techniky, neskôr im prišli na pomoc aj dobrovoľní hasiči z okolitých obcí.

„Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že požiar zachvátil rodinný dom, pričom sa rozšíril aj na stodolu so stolárskou dielňou. Na mieste zasahovali tri desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov z DHZO Skalité, Raková, Čierne - Vyšný Koniec a Svrčinovec,“ informuje Prezídium HaZZ.

Dopravu vody zabezpečovali hasiči pomocou kyvadlovej dopravy. Na miesto bola vyslaná aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu MV SR, nakoľko škoda bola predbežne vyčíslená na sumu viac ako 200 tisíc eur.

Požiar rodinného domu a prístavby sa podarilo lokalizovať hasičom po viac ako troch hodinách. V likvidácii pokračovali do večerných hodín. Presná príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.


56 zdieľaní
Zdroj: Prezídium HaZZ

Dopravný servis
Strečno
Kolóna
13:28
1. mája
Práca na ceste
13:24
Závodská cesta
Kolóna
13:24
1. mája
Jama na ceste
13:22
Strečno
Kolóna
13:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia