Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj môžu zasiahnuť v nedeľu 22. septembra prízemné mrazy, očakáva sa teplota do -5°C

10 máj 2019 - 11:11

Žilinská radnica eviduje 37 prihlásených záujemcov o mestské zákazky, registrácia je stále otvorená

Foto: Žilinská radnica eviduje 37 prihlásených záujemcov o mestské zákazky, registrácia je stále otvorená
Foto: ilustračné / pixabay.com

Pred troma mesiacmi začalo mesto Žilina vyzývať stavebné a projektantské firmy, ktoré majú záujem zapojiť sa do mestských zákaziek, aby sa zaradili do evidencie podnikateľských subjektov. Podnikatelia prejavili záujem a k dnešnému dňu eviduje radnica približne 37 prihlásených potencionálnych dodávateľov spomedzi stavebných firiem a 10 projektantských spoločností.

Aj napriek záujmu sa však samospráva stretáva s nízkym počtom ponúk

„Žiaľ, pri súťažiach na projektovanie stavebných prác a inžinierskych činnostiach sa potykáme s nedostatočným počtom ponúk. Príkladom je verejné obstarávanie na projektovú dokumentáciu pre rekonštrukciu historickej budovy radnice, ale aj mnohé iné,“ priblížil Roman Osika, vedúci oddelenia verejného obstarávania Mestského úradu v Žiline.

Mesto sa preto rozhodlo opätovne vyzvať osobitne projektantské firmy na účasť v predmetných verejných obstarávaniach.

„Práce je čoraz viac a odborníkov stále málo. Vážime si všetkých dodávateľov prác, no aby sme mohli realizovať transparentné verejné obstarávania, ponuky nám musí predložiť viacero firiem. Našou snahou je, aby sa do súťaží prihlásilo čo najviac spoločností a aby boli o týchto výzvach čo najlepšie informovaní,“ doplnil prednosta Mestského úradu v Žiline Michal Berger.

Stavebné a projektantské firmy, ktoré majú záujem spolupracovať pri mestských zákazkách a byť informovaní o výzvach na predloženie ponuky, majú ešte stále možnosť prihlásiť sa na Mestský úrad v Žiline.

Stačí svoju registráciu poslať na e-mail roman.osika@zilina.sk. Žiadosť musí obsahovať obchodné meno, sídlo, IČO, rozsah záujmu, presnú emailovú adresu na zasielanie notifikácií spolu s výzvami na predloženie ponuky.

Následne, pri vyhlasovaní zákaziek s nízkou hodnotou, príde týmto firmám elektronická notifikácia spolu s výzvou na verejné obstarávanie na uskutočnenie prác. Potencionálnych dodávateľov bude samospráva oslovovať podľa typu zákazky, podľa povahy prác a podľa ďalších podmienok.

Aj naďalej sú však výzvy zverejnené na webe mesta

Pre účasť v podlimitných a nadlimitných zákazkách, bude mesto Žilina ako verejný obstarávateľ, vyžadovať splnenie podmienok účasti osobného postavenia, podľa Zákona o verejnom obstarávaní. Ďalšie informácie sú dostupné na: www.zilina.sk/mesto-zilina-volne-miesta-a-ponuka-verejne-obstaravanie.


34 zdieľaní
Zdroj: TS Mesto Žilina

Dopravný servis
Stráža
Kolóna
14:00
Strečno
Prekážka na ceste
13:59
Košická
Policajná hliadka
13:56
Vranie
Policajná hliadka
13:45
Nemocničná
Prekážka na ceste
13:30
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina