Dnes najčítanejšie
Polícia obvinila 28-ročného Gabriela zo Žiliny, u ktorého v stredu zaistila 2,5 kilogramu marihuany

07 máj 2019 - 14:49

Vjazd a výjazd áut v žilinskej nemocnici rozšíria štyri nové elektronické rampy

Foto: Vjazd a výjazd áut v žilinskej nemocnici rozšíria štyri nové elektronické rampy
Foto: FNsP Žilina

Pri vstupe pre motorové vozidlá do areálu Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina začali prvé stavebné práce. Nemocnica vymení staré rampy za štyri moderné elektronické zariadenia, čím rozšíri vstup na dva vjazdy a výstup na dva výjazdy. Popri ceste tiež vybuduje chodník.

„Denne prejde naším areálom okolo 4500 vozidiel, ktoré pri súčasnom stave štvorhodinového bezplatného parkovania vytvárajú nielen problém s preplnenými parkovacími miestami, ale rovnako kolóny pred rampami z oboch strán. Tie občas siahajú až na hlavnú dvojprúdovku Nemocničná,“ opísal súčasný stav generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek.

Podľa jeho slov sa preto nemocnica dlhodobo snažila nájsť riešenie a peniaze na zmenu systému, ktorý by pomohol situáciu zlepšiť. „Keďže bezplatné parkovanie upraviť nemôžeme z dôvodu príkazu ministerstva zdravotníctva a zatiaľ nemáme finančné prostriedky na vybudovanie nových parkovacích miest, rozhodli sme sa teda požiadať o financie aspoň na výmenu vstupných a výstupných rámp,“ doplnil I. Stalmašek.

Investícia je rozdelená do dvoch častí. Dodávka elektronických rámp je vo výške 66.480 eur a stavebné práce sú v rozsahu 64.325 eur. Okrem zmien na vozovke pribudnú vedľa pavilónu patológie aj dva chodníky pre peších a cyklistov.

„Vyznačíme nové priechody pre chodcov, aby sme celkovo zvýšili bezpečnosť v tejto časti areálu. Chýbajúci chodník spôsoboval nepríjemnosti najmä chodcom smerujúcim zo sídliska Vlčince, ktorý týmto smerom prechádzajú nielen do nemocnice, ale i do mesta,“ spresnil vedúci oddelenia hospodárskych činností FNsP ZA Pavol Záň s tým, že plánovaná je aj oprava pokračujúceho chodníka v smere k pavilónu gynekológie a pôrodníctva, ktorý v týchto miestach poškodzujú predovšetkým autá pri nesprávnom parkovaní.

„Zároveň chceme požiadať všetkých chodcov a najmä vodičov o zvýšenú opatrnosť pri prejazde týmto úsekom a dodržiavanie dopravného značenia,“ zdôraznil P. Záň. Uviesť nový parkovací systém do prevádzky chce nemocnica v priebehu leta.


0 zdieľaní
Zdroj: TS FNsP Žilina

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
13:12
Strečno
Kolóna
13:08
Lavobrezná
Práca na ceste
12:56
Hričovská
Prekážka na ceste
12:56
Vranie
Prekážka na ceste
12:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina