Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj naďalej prvý v počte pozitívnych prípadov, medzi hospitalizovanými je 83% neočkovaných
COVID-19 vývoj situácie v kraji

02 máj 2019 - 08:04

V máji bude v Bábkovom divadle Žilina živo! Ožijú duchovia, aj jeden výnimočný festival

Foto: V máji bude v Bábkovom divadle Žilina živo! Ožijú duchovia, aj jeden výnimočný festival
Foto: ilustračné

Začiatkom mesiaca na javisku Bábkového divadla Žilina ožije v svetovej premiére autorský príbeh Petra Gärtnera Lovci Duchov. Schválne, vedeli ste, že na zneškodnenie ducha potrebujete protónové delo, najlepšieho kamaráta a štipku odvahy? Že nie? V tom prípade by ste mali navštíviť Bábkové divadlo Žilina! Spolu s Vilkom a jeho kamarátmi sa vydáte na dobrodružný lov duchov.

Dávajte si však pozor - v lese možno číha ešte niečo horšie, ako vládcovia temnôt či Svetlonos! Réžie Lovcov duchov sa zhostil uznávaný divadelný, filmový a televízny režisér Gejza Dezorz, takže sa môžete tešiť na skvelú “lútkarinu” plnú nádherných marionet od scénografa Von Dubravaya. Inscenácia pre všetky deti od 6 rokov zažije svoju javiskovú premiéru v piatok 3. mája o 18:00 hod. a v máji bude verejnosti uvedená ešte dve nasledujúce nedele po sebe ( 5. a 13. mája o 16:00 hod.).

Nedeľné predstavenia pre verejnosť nám v máji uzavrie odvážny titul o sile života a zmysle priateľstva v réžii Šimona Spišáka - Trafená hus. Príbeh o depresívnej husi, ktorá chce svoj život ukončiť v pazúroch líšky, no po ceste za svojou skazou nájde niečo oveľa dôležitejšie a krajšie. Uvádzame pre všetky deti od 6 rokov v nedeľu 19. mája o 16:00 hod.

Najväčšou udalosťou ostatných dvoch rokov v slovenskom bábkarskom svete bude šiesty ročník festivalu slovenských profesionálnych bábkových divadiel - Bábková Žilina 2019 - Živý festival, ktorý predstaví výber najpozoruhodnejších inscenácií z hľadiska témy či formy, ktoré sa urodili v slovenských profesionálnych bábkových divadlách za ostatné dve divadelné sezóny.

Už teraz sa môžete tešiť na 14 bábkových produkcií kamenných i agentúrnych bábkových divadiel, vrátane špeciálnych hostí ako Teatro Tatro či Divadlo Alfa ( Plzeň, ČR), ďalej študentov Katedry bábkarskej tvorby VŠMU a výnimočný sprievodný program plný prekvapení i noviniek – pochod bábkarov a bábok mestom Žilina, prehliadky stálej expozície Bábkového divadla Žilina a prezentáciu monografie o J. Mokošovi a Esejí o bábkovom divadle v Rosenfeldovom paláci, koncerty inšpiratívnych umelcov – Chiki liki tu-a, Juliány Hamranovej a Erika Žigmunda či regionálnej ľudovej muziky a vyhlásenie výsledkov Artúr 2019 ( súťaž pôvodných dramatických textov pre deti a mládež).

Bábková Žilina 2019 – Živý festival sa koná pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej a primátora mesta Žilina Petra Fiabáneho. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

  • 3. mája 2019 o 18:00 hod. Lovci duchov (premiéra, 6+)
  • 5. mája 2019 o 16:00 hod. Lovci duchov (6+)
  • 11. mája 2019 o 10:00 hod. Sobota s rozprávkou (3+)
  • 12. mája 2019 o 16:00 hod. Lovci duchov (6+)
  • 19. mája 2019 o 16:00 hod. Trafená hus (6+)
  • 22. - 24. mája 2019 Bábková Žilina 2019 - Živý festival


Dopravný servis
Košická
Práca na ceste
17:30
Na Horevaží
Kolóna
17:12
Oškerda
Kolóna
17:10
Koňhora
Prekážka na ceste
17:07
Cesta I/64
Uzavretá cesta
16:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia