11. ročník Karate Grand Prix Žilina s 55 štartujúcimi klubmi, domáci získali 7 zlatých medailí

Galéria: 13 fotiek

V sobotu 27. apríla 2019 sa v športovej hale na Rosinkách uskutočnila ďalšia, už 11. edícia turnaja KARATE GRAND PRIX ŽILINA. Ten zatiaľ každý rok láme svoje rekordy a výnimkou nebol ani ten aktuálny. 55 klubov, 539 štartujúcich a 675 štartov. To sú nové rekordné čísla Grand Prix Žilina.

Domáci Karate Klub AC UNIZA Žilina, ktorý bol zároveň organizátorom podujatia, si v konkurencii domácich aj zahraničných klubov počínal vynikajúco a ziskom 7 zlatých, 2 strieborných a 8 bronzových medailí obsadil v celkovom hodnotení klubov skvelé 3. miesto. V hodnotení samotného športového zápasu to znamenalo pozíciu ešte o jednu priečku vyššie.

Turnaj bol zároveň záverečným podujatím stredoslovenského pohára klubov, v ktorom Žilinčanom patrila konečná 5. priečka spomedzi 62 klubov.

Výsledkový servis Grand Prix Žilina 2019:

1. miesto (Víťazi Grand Prix Žilina 2019)

Bello Alexander - Kumite mladší žiaci 8-9 rokov do 34kg pokročilí,
Duďjaková Sára - Kumite kadetky 14-15 rokov nad 54kg,
Hoľan Andrej - Kumite muži Open,
Hrnková Sarah - Kumite ženy Open,
Pechota Jakub Kumite starší žiaci 10-11 rokov do 35kg pokročilí,
Pevalová Miroslava - Kumite juniorky 16-17 rokov nad 59kg,
Tabačková Terézia - Kumite mladšie žiačky 8-9 rokov do 37kg pokročilé.

2. miesto:

Dršková Nella - Kumite dievčatá 6-7 rokov do 28kg,
Kožák Karol - Kumite juniori 16-17 rokov do 68kg.

Pyšný Jakub - Kata chlapci 5 rokov.

MSR v Shito Ryu Karate (20.4.2019 - Dunajská Streda)

V sobotu 20.4.2019 sa v Dunajskej Strede konali MSR v Shito ryu karate, ktoré boli zároveň nominačným turnajom na ME v tomto štýle. Tie sa budú konať 14.-16.6.2019 v rumunskom - Arade.

Naša minivýprava získala jedno zlato a jedno striebro. Majsterkou SR v kategórii kumite dievčatá 10-11 rokov +45kg sa stala Stella Bytčanek a druhé miesto obsadil Martin Krempaský, ktorý bojoval v kategórii Kumite chlapci 10-11 rokov -36kg.

Dve piate miesta pridali Maximilián Krempaský a Mário Pavlovič.

Zdroj: AC UNIZA Karate klub Žilina