Dnes najčítanejšie
Spomaľovacie prahy na ulici A. Rudnaya, ktoré niekto sústavne poškodzuje, budú nahradené trvalými

26 apríl 2019 - 12:00

V sobotu čistenia Vodného diela aj Lesoparku v Žiline, priložiť ruku k dielu môže každý

Foto: V sobotu čistenia Vodného diela aj Lesoparku v Žiline, priložiť ruku k dielu môže každý
Foto: Mesto Žilina

Už počas zajtrajšieho dňa sú naplánované dve veľké akcie čistenia rekreačných zón v Žiline - Vodného diela a lesoparku Chrasť. Tradičné jarné upratovanie v lesoparku pod záštitou mesta začína o 9:00 hod. pri detskom ihrisku. 

„Pozývame všetkých obyvateľov, ktorým záleží na čistom okolí a ktorí majú chuť priložiť ruku k dielu, aby sa k nám pridali. Začíname ráno o 9.00 hod pri detskom ihrisku. Vrecia na odpad a rukavice zabezpečíme, rovnako je pre dobrovoľníkov pripravené i malé občerstvenie. Tešiť sa môžete aj na zábavno-súťažné aktivity a maľovanie na tvár,“ uviedla hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.

O 11:00 začína čistenie Vodného diela, stretnutie je nad eXtreme parkom, pričom podujatie bude aj za daždivého počasia. Aj tento rok sú pripravené atrakcie pre najmenších ako skákací hrad či maľovanie na tvár, chýbať nebude ani vegánsky guláš. Vrecia a rukavice zabezpečujú organizátori akcie. 

Počas apríla prebehlo niekoľko akcií v rôznych lokalitách, počas ktorých obyvatelia Žiliny prispeli k zlepšeniu stavu verejných priestranstiev. 45 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
07:15
Budatínska Lehota
Kolóna
07:15
Mojšova Lúčka
Kolóna
07:14
Strečno
Kolóna
07:11
Lysica
Kolóna
07:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia