Dnes najčítanejšie
PROGRAM: Trnovské po-hody boli slávnostne otvorené, na pódiu si zahrá aj kapela POLEMIC

26 apríl 2019 - 12:00

V sobotu čistenia Vodného diela aj Lesoparku v Žiline, priložiť ruku k dielu môže každý

Foto: V sobotu čistenia Vodného diela aj Lesoparku v Žiline, priložiť ruku k dielu môže každý
Foto: Mesto Žilina
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Už počas zajtrajšieho dňa sú naplánované dve veľké akcie čistenia rekreačných zón v Žiline - Vodného diela a lesoparku Chrasť. Tradičné jarné upratovanie v lesoparku pod záštitou mesta začína o 9:00 hod. pri detskom ihrisku. 

„Pozývame všetkých obyvateľov, ktorým záleží na čistom okolí a ktorí majú chuť priložiť ruku k dielu, aby sa k nám pridali. Začíname ráno o 9.00 hod pri detskom ihrisku. Vrecia na odpad a rukavice zabezpečíme, rovnako je pre dobrovoľníkov pripravené i malé občerstvenie. Tešiť sa môžete aj na zábavno-súťažné aktivity a maľovanie na tvár,“ uviedla hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.

O 11:00 začína čistenie Vodného diela, stretnutie je nad eXtreme parkom, pričom podujatie bude aj za daždivého počasia. Aj tento rok sú pripravené atrakcie pre najmenších ako skákací hrad či maľovanie na tvár, chýbať nebude ani vegánsky guláš. Vrecia a rukavice zabezpečujú organizátori akcie. 

Počas apríla prebehlo niekoľko akcií v rôznych lokalitách, počas ktorých obyvatelia Žiliny prispeli k zlepšeniu stavu verejných priestranstiev. Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Iné nebezpečenstvo
04:07
Strečno
Iné nebezpečenstvo
00:09
Strečno
Jama na ceste
23:38
Košická
Dopravná nehoda
22:41
Rajecká cesta
Kolóna
21:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina