Dnes najčítanejšie
Policajti v Žiline kontrolovali cyklistov, počas dvoch hodín zistili viac než 100 porušení pravidiel

24 apríl 2019 - 18:22

39-ročný muž zo Žiliny zaútočil na mestského policajta, hrozí mu niekoľkoročné väzenie

Foto: 39-ročný muž zo Žiliny zaútočil na mestského policajta, hrozí mu niekoľkoročné väzenie
Foto: ilustračné

V noci z pondelka na utorok 23. apríla 2019 došlo v centre Žiliny k napadnutiu mestského policajta. 39-ročný muž zo Žiliny zaútočil na príslušníka v čase, kedy prejednával priestupok s inou osobou. Počas fyzického útoku ho silno udrel do hrude a následne sotil do steny. 

„Počas prejednávania priestupku páchateľ fyzicky napadol príslušníka mestskej polície. Z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu bola vec odovzdaná Policajnému zboru,“ uviedol k incidentu Martin Matejko, zástupca náčelníka Mestskej polície Žilina.

Útok napokon hliadka mestskej polície zastavila, útočníka si prevzala štátna polícia. Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline obvinil 39-ročného Žilinčana z prečinu útoku na verejného činiteľa.

„Podľa zistených informácií mal dňa 23.4.2019 v čase o 00:39 hod. v Žiline na nám. Andreja Hlinku pri budove verejných WC zaútočiť na príslušníka dvojčlennej hliadky Mestskej polície Žilina, ktorý mal vypisovať blokové pokuty s priestupcami. Obvinený mal pristúpiť k mestskému policajtovi s vulgárnymi slovami mu mal vytrhnúť z rúk pokutové bloky, ktoré mal znehodnotiť a následne ho mal oboma rukami silno udrieť do hrude a sotiť do múru budovy,“ informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Podľa našich informácií bol útočník v čase incidentu pod vplyvom alkoholu. Za uvedené konanie hrozí mužovi v súlade so zákonom trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

192 zdieľaní

Dopravný servis
Vranie
Prekážka na ceste
22:59
Strečno
Prekážka na ceste
22:40
Strečno
Práca na ceste
22:27
Strečno
Kolóna
21:30
Belá
Policajná hliadka
21:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia