Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Odborári plánujú blokovať Košickú v Žiline, chcú poukázať na životnú úroveň obyvateľov Slovenska
COVID-19 vývoj situácie v kraji

23 apríl 2019 - 23:51

FOTO: Na Veľkonočnú nedeľu zasahovali hasiči pri lesnom požiari v obci Porúbka

Foto: FOTO: Na Veľkonočnú nedeľu zasahovali hasiči pri lesnom požiari v obci Porúbka
Galéria: 4 fotky
Foto: Zb HaZZ v Žiline

Počas Veľkonočnej nedele absolvovali viacerí hasiči zo Žiliny a okolitých obcí výjazd k požiaru lesného porastu v obci Porúbka. V oblasti nad areálom kempu Slnečné skaly zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva HaZZ Žilina, Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a DHZO z obcí Turie, Poluvsie a Porúbka.

Krajské operačné stredisko HaZZ v Žiline vyslalo na miesto prvú posádku hasičov v čase krátko pred 12:00 hod. Následne boli požiadaní o súčinnosť aj ďalší hasiči zo záchrannej brigády a dobrovoľných hasičských zborov. Zásah prebiehal v ťažko dostupnom teréne.

Hasiči vykonávali hasiace práce najskôr pomocou Genfo-vakov, následne príslušníci Zb HaZZ v Žiline v spolupráci s príslušníkmi OR HaZZ v Žiline a príslušníkmi DHZO vybudovali jazierkový systém, pomocou ktorého sa nakoniec požiar podarilo celkom zlikvidovať.

Jazierkový systém je spôsob hasenia, využívaný v neprístupnom teréne, kde sa dá pomocou ľahkých vysokotlakových čerpadiel (s hmotnosťou približne 22 kg) a pomocou hadicového vedenia dopraviť voda na veľké prevýšenia.

Zdroj: Zb HaZZ v Žiline


Dopravný servis
Strečno
Policajná hliadka
00:45
Oškerda
Policajná hliadka
00:28
Rudinka
Policajná hliadka
00:25
Strečno
Kolóna
00:13
Strečno
Dopravná nehoda
00:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia