Dnes najčítanejšie
Testy odhalili v utorok 567 prípadov koronavírusu, v rámci kraja je najviac v Martine a na Orave

16 apríl 2019 - 15:01

Colníci na Orave zaistili tisíce litrov tekutiny bez dokladov, muža s poľskou ŠPZ chytili druhýkrát

Foto: Colníci na Orave zaistili tisíce litrov tekutiny bez dokladov, muža s poľskou ŠPZ chytili druhýkrát
Foto: Colný úrad Žilina

Colníci na Orave zastavili poľské vozidlo, v ktorom vodič slovenskej národnosti viezol 3 800 litrov tekutiny, ktorej výpary pripomínali motorovú naftu. K nákladu nemal potrebné doklady. Pri takomto čine bol prichytený už po druhýkrát. 

Pri kontrole úložného priestoru v dopravnom prostriedku s poľským evidenčným číslom na jednej z oravských komunikácií našli colníci tri plastové nádoby v objeme 1000 l a štyri plechové sudy s objemom 200 l plné tekutiny so zápachom po motorovej nafte.

Vodič tvrdil, že ide o olej na vykurovanie, ktorý má pre vlastnú spotrebu. Doklady o tom, ako tovar nadobudol, však pri sebe nemal. Colníci z nádob aj z palivovej nádrže odobrali vzorky a poslali ich na expertízu do colného laboratória. Tovar vodičovi zabezpečili. Ak sa preukáže, že ide o motorovú naftu, bude musieť zaplatiť spotrebnú daň aj pokutu. 

Zaujímavosťou je, že poučením pre tohto vodiča nebol ani podobný zážitok z minulosti, keď ho colníci pristihli pri preprave totožného tovaru, ktorý si zaobstaral tiež v Poľsku.

Vtedy najskôr tvrdil, že ide o postrek na burinu a neskôr zmenil vyjadrenie na olej na vykurovanie. Dostupná technológia použitá na mieste však vyhodnotila, že tekutina vykazuje znaky motorovej nafty, čo sa neskôr odbornou expertízou aj potvrdilo.
34 zdieľaní
Zdroj: TS Colný úrad Žilina

Dopravný servis
Nemocničná
Prekážka na ceste
21:08
Strážov
Prekážka na ceste
19:26
Hričovská
Jama na ceste
19:00
Strečno
Práca na ceste
18:59
Rajecké Teplice
Práca na ceste
18:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia