Dnes najčítanejšie
Duatlon vo Velkých Karlovicích láka na novinku: Skúste rodinné štafety

04 apríl 2019 - 13:10

Okresný súd predĺžil väzbu tretiemu Poliakovi, ktorý s terénnym SUV spôsobil čelnú zrážku

Foto: Okresný súd predĺžil väzbu tretiemu Poliakovi, ktorý s terénnym SUV spôsobil čelnú zrážku
Foto: KR PZ Žilina

Dnes o 10:30 hod. rozhodovala sudkyňa Okresného súdu v Žiline o návrhu prokurátora, ktorý žiadal predĺženie trvania väzby pre posledného z trojice poľských šoférov, zodpovedných za nehodu z konca minulého leta. V čase nehody 42-ročný muž narazil s terénnym SUV Porsche Cayenne do protiidúceho vozidla, následkom čoho usmrtil vodiča vozidla Škoda Fabia.

Trojica obvinených vodičov putovala do väzby, súd pred niekoľkými dňami prepustil postupne dvoch z nich, ktorí budú na súdne konanie čakať na slobode. Prvý z nich však dostal príkaz zdržiavať sa na území kraja a zákaz vycestovať do zahraničia. Tretí vodič by mal dnešným rozhodnutím zostať vo väzbe do konca júna, voči uzneseniu podal sťažnosť.

„Sudkyňa Okresného súdu Žilina vyhovela návrhu prokurátora na predĺženie lehoty trvania väzby, a to do 30.06.2019. Proti uzneseniu okresného súdu podal obvinený sťažnosť, o ktorej rozhodne krajský súd,“ uviedla Lenka Belavá, hovorkyňa Krajského súdu v Žiline a okresných súdov v jeho pôsobnosti.0 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Iné nebezpečenstvo
20:43
Radoľa
Stacionárny radar
20:39
Strečno
Zver pri ceste
20:29
Oškerda
Stacionárny radar
19:24
Belá
Policajná hliadka
18:43
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina