Dnes najčítanejšie
V Žiline predčasne umierajú kvôli znečistenému ovzdušiu viac ako tri stovky ľudí ročne

04 apríl 2019 - 13:10

Okresný súd predĺžil väzbu tretiemu Poliakovi, ktorý s terénnym SUV spôsobil čelnú zrážku

Foto: Okresný súd predĺžil väzbu tretiemu Poliakovi, ktorý s terénnym SUV spôsobil čelnú zrážku
Foto: KR PZ Žilina

Dnes o 10:30 hod. rozhodovala sudkyňa Okresného súdu v Žiline o návrhu prokurátora, ktorý žiadal predĺženie trvania väzby pre posledného z trojice poľských šoférov, zodpovedných za nehodu z konca minulého leta. V čase nehody 42-ročný muž narazil s terénnym SUV Porsche Cayenne do protiidúceho vozidla, následkom čoho usmrtil vodiča vozidla Škoda Fabia.

Trojica obvinených vodičov putovala do väzby, súd pred niekoľkými dňami prepustil postupne dvoch z nich, ktorí budú na súdne konanie čakať na slobode. Prvý z nich však dostal príkaz zdržiavať sa na území kraja a zákaz vycestovať do zahraničia. Tretí vodič by mal dnešným rozhodnutím zostať vo väzbe do konca júna, voči uzneseniu podal sťažnosť.

„Sudkyňa Okresného súdu Žilina vyhovela návrhu prokurátora na predĺženie lehoty trvania väzby, a to do 30.06.2019. Proti uzneseniu okresného súdu podal obvinený sťažnosť, o ktorej rozhodne krajský súd,“ uviedla Lenka Belavá, hovorkyňa Krajského súdu v Žiline a okresných súdov v jeho pôsobnosti.0 zdieľaní

Dopravný servis
Stráža
Jama na ceste
19:37
Budatínska Lehota
Kolóna
19:12
Košická
Policajná hliadka
18:09
Hričovská
Kolóna
17:52
Strečno
Jama na ceste
17:23
Zobraziť aktuálne hlásenia