Dnes najčítanejšie
VIDEO: Po Žiline a okolí sa pohybujú dvaja neznámi muži, ktorí si obzerajú a poškodzujú autá
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

01 apríl 2019 - 09:45

Bábkové divadlo Žilina otvára Denný divadelný tábor Za oponou 2019, registrácia je od 15. apríla

Fantastický divadelný tábor Za oponou je opäť tu! Konkrétne jeho jubilejný 5. ročník, ktorý pre všetkých malých - veľkých hercov chystá obľúbená nezisková organizácia Za oponou v spolupráci s Bábkovým divadlom Žilina. Tohtoročný denný divadelný tábor sa bude konať znovu v troch termínoch - prvý, druhý a tretí júlový týždeň, v priestoroch Bábkového divadla Žilina, a je určený pre deti od 7 do 14 rokov, ktoré majú radi rozprávky a bábkové divadlo!

Malých - veľkých hercov čaká množstvo rozprávkových a tvorivých hier, bábok i prekvapení... Ako aj žilinskí bábkoherci, ktorí ich naučia, ako si vyrobiť bábku, či dokonca jej vdýchnuť život! Okrem tajných divadelných chodieb, ktoré vedú do zákulisia, sa môžu účastníci tábora tešiť na novú, čarovnú divadelnú záhradu, v ktorej budú tento rok prebiehať i samotné tvorivé aktivity, ako napr. tvorba scenára.

A v neposlednom rade na javisko, na ktorom sa vždy v piatok o 16:30 hod. uskutoční slávnostná premiéra rozprávky, ktorú počas tábora vytvoria herci z Bábkového divadla Žilina spolu s deťmi. Počet detí vo všetkých turnusoch je limitovaný, tak neváhajte príliš dlho - prihlasovanie spúšťame už 15. apríla 2019!

Bližšie informácie 

Jubilejný 5. ročník denného divadelného tábora Za oponou sa bude konať v troch turnusoch: 

  • 01. - 05. júla 2019 (tábor bude prebiehať i počas štátneho sviatku)
  • 08. - 12. júla 2019
  • 15. - 19. júla 2019

V čase od 7:30 hod. do 16:30 hod. v Bábkovom divadle Žilina, Kuzmányho 6, 011 37 Žilina.
Účastnícky poplatok je 99 € / 1 dieťa / 1 turnus

V cene je zahrnuté: 5 zážitkových dní, strávených v priestoroch profesionálneho divadla; tvorivé aktivity a hry v novej, čarovnej divadelnej záhrade (originálny a tvorivý pobyt na čerstvom vzduchu); odborné vedenie – herci z Bábkového divadla Žilina; skúšanie na profesionálnom javisku; materiál + materiál na výrobu bábok, ktoré si po ukončení tábora vezmú deti domov; celodenná strava – desiata, obed v reštaurácii, olovrant; celodenný pitný režim a množstvo prekvapení a darčekov…

Základný časovo - tematický plán pre všetky turnusy 

  • 1. deň - zoznamovacie a dramatické hry, tvorivé cvičenia, prehliadka priestorov divadla, výber rozprávok, rozbor tém… 
  • 2. deň - tvorivá práca v skupinách a na div. postavách, tvorba scenára, návšteva výstavy bábok… 
  • 3. deň - výroba bábok, práca s bábkou, práca na javisku (javisková reč, javiskový pohyb)... 
  • 4. deň - tvorba div. predstavenia na javisku, výroba pozvánky, práca s mikrofónom…
  • 5. deň - výroba plagátu, skúšanie na javisku, divadelné líčenie, premiéra rozprávky…

Spôsob prihlásenia - Vaše ratolesti môžete prihlásiť od 15. apríla do 21. júna 2019 e-mailom na divadelnytaborzaoponou@gmail.com, v ktorom uvediete počet detí a konkrétny turnus (prípadne viacero). Na základe Vášho e-mailu Vám opätovne pošleme formulár - záväznú prihlášku. Po prijatí Vašej záväznej prihlášky Vám odošleme potvrdzujúci e-mail o akceptácii prihlášky spolu s číslom bankového účtu, na ktorý následne uhradíte účastnícky poplatok.

Účastnícky poplatok musí byť uhradený taktiež najneskôr do 21. júna 2019. Počet detí vo všetkých turnusoch je limitovaný, tak neváhajte príliš dlho a prihláste sa čo najskôr!

V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte na spomínaný e-mail divadelnytaborzaoponou@gmail.com alebo na telefonicky - 0905 343 982 - Mgr. art. Petra Štorcelová, riaditeľka Za oponou n. o.

Miesto: Bábkové divadlo Žilina
Dátum: 15.04.2019 - 09:00

45 reakcií


Dopravný servis
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:12
Solinky, Centrálna
Práca na ceste
19:07
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
17:41
Strečno
Jama na ceste
17:38
Strečno
Jama na ceste
16:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia