Dnes najčítanejšie
Na sídlisku Vlčince zasahovali v nedeľu záchranné zložky, obyvatelia videli stúpať z bytu dym

21 marec 2019 - 12:23

Na Solinkách pri Drevenej krave pribudli vodiace prahy, vodiči tam odbočovali aj napriek zákazu

Dnes 21. marca nás čitatelia upozornili, že na sídlisku Solinky pri prevádzke Drevená krava pribudli cestné vodiace prahy. Opatrenie má zamedziť odbočovaniu vozidiel prichádzajúcich od Centrálnej ulice smerom k súkromnej základnej škole. V čase dopravnej špičky ráno a poobede, využívajú mnohí rodičia prepravujúci svoje deti práve trasu, ktorá križuje frekventovanú cestu.

Odbočiť z Centrálnej ulice na Oravskú cestu býva preto problematické a čakajúce autá tak blokujú plynulý prejazd ostatným. Vzhľadom na to, že miestom prechádza tranzitná doprava aj smerom na sídlisko Vlčince a obce Rosina či Višňové, sa oblasť upcháva z viacerých smerov, čo vplýva aj na ďalšie nadväzujúce križovatky.

Prvým opatrením, ktoré malo situáciu zlepšiť, bolo umiestnenie zvislého dopravného značenia - zákazu odbočenia. Aj napriek novej značke však stále veľká časť vodičov neprestala s odbočovaním. Preto sa po približne mesiaci pristúpilo k doplneniu ďalšieho dopravného zariadenia - vodiaceho prahu.

Ten zamedzí autám dostať sa na druhú stranu cesty a prinúti vodičov jazdiť z opačného smeru, kde bude pre nich jednoduchšie odbočiť. Alternatívna trasa pri ceste do súkromnej školy je možná aj zo strany mestskej časti Bôrik, nedá sa ňou ale dostať až priamo k budove školy. Menej frekventovaná ulica však umožňuje bezproblémové zastavenie a bezpečné vystúpenie detí. 


Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.


325 zdieľaní

Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
16:00
Priemyselná
Jama na ceste
15:57
Rajecká cesta
Kolóna
15:54
Mojšova Lúčka
Stacionárny radar
15:52
Brodno
Práca na ceste
15:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.