Dnes najčítanejšie
Minister Érsek: Apelujem na ľudí, aby presedali na mestskú dopravu, pretože to pomôže priechodnosti

12 marec 2019 - 12:34

SAD Žilina ocenila vodičov milionárov, jeden z nich má na konte už 2 milióny kilometrov bez nehody

Foto: SAD Žilina ocenila vodičov milionárov, jeden z nich má na konte už 2 milióny kilometrov bez nehody
Foto: SAD Žilina

Ich revírom sú regionálne cesty, ich tempo je predpisové, sú v nasadení od rána do večera. Bezpečná preprava cestujúcich je ich prácou. To sú vodiči SAD Žilina, ktorí majú najazdených milióny kilometrov bez jedinej nehody.

Pracovať celý život na jednej pozícii, v jednej firme je v dnešnej dobe už niečo nevídané. SAD Žilina si preto veľmi váži lojálnosť, vytrvalosť a zodpovedný prístup svojich vodičov, ktorí každodenne sadajú za volant autobusu, aby bezpečne odviezli cestujúcich tam, kam potrebujú.

Ide o naozaj výnimočnú prácu, ktorá si zaslúži pozornosť a uznanie. SAD Žilina preto dvakrát do roka odmeňuje skalných vodičov, ktorí jazdia bez nehody, zlatou sponou. Prvé pripínanie sa v tomto roku konalo minulú stredu 6. marca 2019.

Za 20 rokov jazdy bez nehody a najazdených 1 000 000 kilometrov získali zlatú sponu vodiči Ján Puček, Bernard Panták, Vladimír Kocinec, Martin Košarišťan, Miroslav Kubány a Peter Onderčo. Za najazdených 1 250 000 klometrov počas 25 rokov ocenila SAD Žilina aj Miroslava Pupika a Dušana Straňanka. Za 30 rokov lojálnosti a 1 500 000 kilometrov bez nehody dostali „vyznamenanie“ Štefan Bartek, Ladislav Chmúra, Pavol Poliaček, Peter Šebeňa a Jaroslav Vengrín. Už 35 rokov jazdia bez nehody Miloslav Barčiak, Jozef Madaj, Jozef Špilák a Vladimír Zajac, ktorým na tachometri ukazuje obdivuhodných 1 750 000 najazdených kilometrov. Medzi najskalnejších vodičov SAD Žilina patrí bezpochyby Jozef Revallo, ktorý cesty v regióne brázdi už 40 rokov a na svojom konte má neuveriteľné 2 000 000 kilometrov bez nehody.

Každý jeden vodič si zaslúži pochvalu a úctu. Predsa len, sadnúť si za volant autobusu a niesť zodpovednosť za desiatky cestujúcich, ktorých treba bezpečne doviezť do cieľa ich cesty, nie je jednoduchá úloha. Ide o nesmierne náročné a zodpovedné povolanie. V práci strávia vodiči mnohokrát 12 až 18 hodín. Vstávajú skoro ráno a domov prichádzajú často až za tmy. Jazdia cez víkendy aj sviatky. Toto nie je práca, ale poslanie.

SAD Žilina preto ďakuje všetkým svojim vodičom za skvelú prácu, ktorú odvádzajú každý deň a želá im ďalšie desiatky, stovky, tisícky, státisíce či milióny najazdených kilometrov bez nehody.


0 zdieľaní
Zdroj: SAD Žilina

Dopravný servis
Škultétyho
Kolóna
16:27
Kragujevská
Kolóna
16:24
Kamenná
Kolóna
16:13
Solinky, Centrálna
Kolóna
16:13
Na Horevaží
Kolóna
16:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina