Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Žilina za rok 2018, tu sú ich mená

Galéria: 3 fotky

Na slávnostnom galavečere v žilinskom mestskom divadle, ktorý sa uskutočnil v pondelok 11. marca, sme spoznali najúspešnejších športovcov, trénerov, kolektívy a športové podujatia mesta Žilina za rok 2018. Najlepších športovcov oceňuje žilinská radnica už od roku 2009.

Prestížnu cenu Športovec roka mesta Žilina si odniesol paralympijský lyžiar Miroslav Haraus zo žilinského športového klubu, ktorý spolu s navádzačom Marošom Hudíkom získal na minuloročných zimných paralympijských hrách v Pchjongčchangu zlato v superkombinácii. Darilo sa im aj v Super-G, kde získali bronz.

Druhý skončil Milan Paleš, thaiboxer a zástupca Diamond Gym, ktorý sa pýši titulom najlepší stand up fighter v kategórii do 71 kg.

Tretie miesto obsadil futbalista MŠK Žilina Róbert Boženík. Mladý talent získal vlani v drese MŠK Žiliny dorastenecký majstrovský titul, triumfoval v Československom pohári U19 a darí sa mu aj medzi seniormi, v premiérovej dvadsiatke prvoligových štartov zaznamenal desať úspešných zásahov.

Prvenstvo v kategórii mládežníkov získala fitneska Karin Suchomelová, ktorá minulý rok skončila na ôsmom mieste. Zverenkyňa klubu Gymnastika a Fitness Žilina si v decembri odniesla z juniorského svetového šampionátu vo fitness v Ekvádore titul majsterky sveta a zároveň aj titul absolútnej majsterky sveta.

Druhé miesto putovalo cyklistke Radke Paulechovej a trojicu najlepších uzatvoril cyklista Martin Svrček, obaja z Akadémie Petra Sagana. Titulom najlepšie družstvo sa pýšia futbalisti MŠK Žilina z kategórie U19, ktorí sú majstrami Slovenska, triumfovali tiež na Československom pohári a na jeseň sa predstavili premiérovo v mládežníckej Lige majstrov.

Spomedzi najvýznamnejších športových podujatí získali ocenenie Charitatívno-exhibičný zápas hviezd pri výročí 110. rokov MŠK Žilina, Žilina Junior Open 2018 a Basketbalový súboj generácií. Najlepším trénerom za minulý rok sa stali Eva Fundárková z TJ Mladosť Žilina, Igor Novák z AC UNIZA Žilina a Karol Šulgan z MŠK Žilina.

Minulý rok získala titul Športovec roka karatistka Eva Nováková, medzi mládežníkmi triumfoval cyklista Matúš Štoček a najlepšími trénermi sa stali Darina Polónyiová a Juraj Straka. Najvýznamnejšími športovými podujatiami boli Streetball proti rakovine, Veľká cena Žiliny v džude a Viliam Pongrác memorial cup. Titul najlepšie družstvo patrilo vlani futbalistom MŠK Žilina.

Najúspešnejšími športovcami mesta Žilina za rok 2018 sa v nasledujúcich kategóriách stali: