Dnes najčítanejšie
Minister Érsek: Apelujem na ľudí, aby presedali na mestskú dopravu, pretože to pomôže priechodnosti

11 marec 2019 - 13:02

Mladý vodič odmietol fúkať a mal vykrikovať na policajtov, bude obžalovaný v superrýchlom konaní

Foto: Mladý vodič odmietol fúkať a mal vykrikovať na policajtov, bude obžalovaný v superrýchlom konaní
Foto: ilustračné

V noci zo soboty na nedeľu 10. marca zastavila policajná hliadka v mestskej časti Budatín mladého vodiča, ktorý jazdil na aute pravdepodobne pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok. Odmietol sa totiž podrobiť dychovej skúške aj odberu biologického materiálu.

Správanie muža vzbudilo pozornosť viacerých obyvateľov Budatína. Počas policajnej kontroly mali podľa ich tvrdení padať vyhrážky a bolo počuť hlasný krik.

„V noci v Budatíne po hlavnej ceste smerom zo Zádubnia do Žiliny polícia naháňala vodiča. Keď ho na križovatke pri kostole zastavili, poviem to laicky, to bol cirkus. Cirkus šoféra, nie policajtov. Bolo počuť krik a vyhrážky. Ide o mladého muža, s ktorým nikto nevie urobiť poriadok,“ uviedol jeden z obyvateľov mestskej časti.

Mladého vodiča riešili v superrýchlom konaní

„Cez víkend bol hliadkou OO PZ Žilina - východ v Budatíne zastavený vodič, ktorý bol pri kontrole vyzvaný, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Výzvu neuposlúchol, po zákonnom poučení sa rovnako odmietol podrobiť lekárskemu vyšetreniu odberom a vyšetrením krvi, alebo iného biologického materiálu, či nie je ovplyvnený návykovou látkou, hoci by to pri vyšetrení nebolo spojené s nebezpečenstvom pre jeho zdravie,“ potvrdila žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Konanie vodiča bolo podľa polície kvalifikované ako prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky podľa § 289 ods. 2 Trestného zákona. Dotyčný muž bol policajnou hliadkou zadržaný, bolo mu vznesené obvinenie a spis bol ukončený návrhom na podanie obžaloby v tzv. „superrýchlom konaní“.


0 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Žilina

Dopravný servis
Mostná
Kolóna
16:59
Na Horevaží
Kolóna
16:59
Vranie
Prekážka na ceste
16:57
Kysucká
Kolóna
16:43
Mostná
Dopravná nehoda
16:41
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina