Dnes najčítanejšie
VIDEO: Zrážke áut na ulici Vysokoškolákov sa dalo predísť, miesto je známe častými nehodami

10 marec 2019 - 12:33

Elektrikári aj hasiči sú v pohotovosti, silný vietor vyvracia stromy a poškodzuje elektrické vedenia

Počas poslednej noci, zo soboty na dnes 10. marca, mali hasiči aj elektrikári v Žilinskom kraji plné ruky práce. Silný vietor sa podpísal pod viaceré popadané stromy a poškodené elektrické vedenia. Energetici zmobilizovali pohotovostných pracovníkov a intenzívne pracujú na odstraňovaní všetkých porúch.

Vietor mal v sobotu v noci takú intenzitu, že vo viacerých regiónoch spôsobil výrazné výpadky elektriny. Stredoslovenská distribučná (SSD) eviduje aktuálne 15 porúch na úrovni vysokého napätia. Mimo prevádzky je takmer 190 distribučných trafostaníc, v dôsledku čoho nemá elektrinu viac ako 15.000 odberných miest.

Najviac zasiahnutou oblasťou je Liptov, konkrétne tieto oblasti:

Najčastejšie sú na príčine porúch pretrhané vodiče alebo poškodené izolátory. Na viacerých miestach však stále prebieha iba vyhľadávanie poruchy v teréne. Vo všetkých prípadoch robí dispečing aj terénni pracovníci SSD všetko, čo je v ich silách, aby dodávku elektriny obnovili čo najskôr. V tých oblastiach, kde je to možné, zásobujú odberateľov z iných okruhov vedenia.

Nepriaznivé počasie, ktoré zasiahlo územie Žilinského kraja si vyžiadalo nárast výjazdov hasičov k udalostiam technického charakteru. Hasiči začali prijímať prvé hlásenia približne okolo polnoci.

Doteraz vykonávali odstraňovanie prekážok v týchto lokalitách:

Predpokladá sa, že výjazdy k podobným udalostiam budú ešte pribúdať.


Dopravný servis
Nemocničná
Prekážka na ceste
23:12
Mostná
Prekážka na ceste
23:11
Strečno
Jama na ceste
22:55
Strečno
Iné nebezpečenstvo
22:45
Strečno
Dopravná nehoda
21:43
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina