Dnes najčítanejšie
Minister Érsek: Apelujem na ľudí, aby presedali na mestskú dopravu, pretože to pomôže priechodnosti

08 marec 2019 - 14:33

Prednáška v Rosenfeldovom Paláci: Transsibírska magistrála / Nikola Ryšková

Foto: Prednáška v Rosenfeldovom Paláci: Transsibírska magistrála / Nikola Ryšková

Transsibírska magistrála je jedna z najdlhších a najzaujímavejších železničných tratí na svete s neuveriteľnou dĺžkou až 9 288 km. Cestovanie v čase je skutočnosťou, ktorú môžete zažiť práve jazdou takýmto vlakom,nakoľko pretína 8 časových pásiem a viac než 3 geografické pásma, medzi nimi tundru, tajgu a stepné oblasti.

Vlak sa počas celej cesty od Moskvy po Vladivostok riadi moskovským časom. Na hodinách na vlakových staniciach aj vo vlaku je vždy moskovský čas! Je to z toho dôvodu, aby nevznikol chaos, keď vlak prechádza toľkými časovými pásmami.

Železničná trať prechádza okolo 89 miest a pretína 16 riek. 

Každý druhý deň opúšťa legendárny „Vlak č. 2 (Rossija)“ Jaroslavľskú železničnú stanicu a po siedmich dňoch a po viac než 9 000 km končí vo Vladivostoku pri Japonskom mori.

Premietať a rozprávať bude NIKOLA RYŠKOVÁ. Absolvovala ročný študijný pobyt v Rusku na Sibíri, kde sa trikrát vybrala cestovať na legendárnej Transsibírskej magistrále. Je študentkou právnickej fakulty v Trnave, miluje cestovanie, dobrodružstvo, spoznávanie nových miest a kultúr.

Zúčastnila sa ročného výmenného pobytu v USA v Colorade, precestovala však aj fjordy a hory v Nórsku či slnečný Zanzibar.

Podelí sa s vami o svoje zážitky o jednej z najzaujímavejších železničných tratí na svete.

Kapacita sály je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 16.45 hod.).

Po naplnený kapacity bude sála uzatvorená, ďakujeme za pochopenie.

Vstup zdarma.

Miesto: Rosenfeldov Palác Žilina
Dátum: 19.03.2019 - 17:00


0 zdieľaní

Dopravný servis
Kysucká
Kolóna
16:43
Mostná
Dopravná nehoda
16:41
Škultétyho
Kolóna
16:27
Kragujevská
Kolóna
16:24
Kamenná
Kolóna
16:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina