Dnes najčítanejšie
Deň detí na hrade Strečno poteší malých i veľkých už 2. júna

08 marec 2019 - 14:26

DETSKÁ VERNISÁŽ: Podobizne pôvodných obyvateľov paláca, Júlie a Ignáca Rosenfeldovcov

Foto: DETSKÁ VERNISÁŽ: Podobizne pôvodných obyvateľov paláca, Júlie a Ignáca Rosenfeldovcov

V Rosenfeldovom paláci sa nezachovali podobizne Ignáca a Júlie Rosenfeldovcov, pôvodných obyvateľov paláca, ktorí tu žili v rokoch 1907 až 1932, v období rozkvetu umeleckého štýlu zvaného secesia. Preto sme sa rozhodli osloviť Vás a Vašich žiakov, aby ste nám pomohli.

Nakreslite Ignáca a Júliu tak ako si myslíte, že by mohli vyzerať a svoje práce zašlite na adresu Rosenfeldovho paláca. Je jedno či sa rozhodnete pre portrét alebo nakreslíte celú postavu, je jedno akú techniku zvolíte, to necháme na Vašu fantáziu, avšak minimálny rozmer by mal byť A3. Na záver kolektív Rosenfeldovho paláca vyberie tie najlepšie a vystaví ich v priestoroch paláca. Autori sa môžu tešiť aj na vernisáž so všetkým čo k tomu patrí.

Okrem toho všetky práce, ktoré nám zašlete, zverejníme na našich sociálnych sieťach a budete mať možnosť hlasovať a vybrať tri najlepšie, ktoré potom od nás získajú vecné ceny. ( Zaslaním práce súhlasíte s jej uverejnením na sociálnych sieťach Rosenfeldovho paláca, vrátane uvedenia krstného mena, veku, triedy a školy. )

Výzva je určená žiakom základných škôl.

Svoje práce zasielajte do 1.3.2019 na adresu: Rosenfeldov palác, J.M.Hurbana 28, 010 01 Žilina alebo nám ich prineste priamo do Rosenfeldovho paláca.

Vernisáž sa bude konať 14.3.2019 o 17:00 hod. v priestoroch Rosenfeldovho paláca.

Pre lepšiu predstavu, ako sa ľudia obliekali v období secesie, čo bolo typické pre vtedajšiu módu, pozývame Vás na komentovanú prehliadku Rosenfeldovho paláca spojenú s projekciou o secesnej móde.

Rezervujte si termín emailom info@rosenfeldovpalac.sk alebo telefonicky 041 / 764 9692.

Už teraz sa tešíme na všetky Vaše práce.

Miesto: Rosenfeldov Palác Žilina
Dátum: 14.03.2019 - 17:00


0 zdieľaní

Dopravný servis
Hričovská
Jama na ceste
22:54
Hlavná, Bytčica
Stacionárny radar
22:45
Na Horevaží
Policajná hliadka
21:00
Košická
Policajná hliadka
20:22
Hričovská
Iné nebezpečenstvo
20:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina