Dnes najčítanejšie
Na Vlčincoch sa pokúsili vykradnúť ďalší byt, zlodeja pri čine vyrušil samotný majiteľ

08 marec 2019 - 08:13

Medzinárodný deň žien si pripomína aj FNsP Žilina, ženský kolektív tvorí 85 % všetkých zamestnancov

Foto: Medzinárodný deň žien si pripomína aj FNsP Žilina, ženský kolektív tvorí 85 % všetkých zamestnancov
Foto: Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Medzinárodný deň žien si dnes pripomínajú aj vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline. Z celkového počtu 1865 pracovníkov tvoria takmer 85 %  zamestnankyne nežnejšieho pohlavia. Podľa vedenia žilinskej nemocnice je poslanie ženy v zdravotníctve odnepamäti nenahraditeľné.

„Ženy sú srdcom našej nemocnice, pracuje ich u nás 1580, a to v celom spektre zdravotníckych i nezdravotníckych pozícii, či už sestry, farmaceutky, fyzioterapeutky, lekárky, upratovačky, kuchárky, pracovníčky v práčovni, v administratíve a mnohé ďalšie. Zastávajú tiež významné vedúce funkcie a bez nich by nemocnica nedokázala fungovať. Prácu každej jednej kolegyne si nesmierne vážime a i týmto spôsobom by sme sa im chceli poďakovať za obetavosť, lásku a starostlivosť, ktorú denne venujú nielen pacientom, ale aj svojím kolegom a robia našu nemocnicu lepšou, láskavejšou,“ vyjadrili úctu k ženám členovia Rady riaditeľov FNsP Žilina, generálny riaditeľ Igor Stalmašek, ekonomický riaditeľ Peter Braška a medicínsky riaditeľ Igor Bizík.

Najväčší ženský kolektív sa v žilinskej nemocnici nachádza na internom oddelení, pracuje tu až 173 zamestnankýň. „Mnoho kolegýň nastúpilo do nemocnice hneď po ukončení štúdia a strávili tu celý svoj profesijný život. Celé polstoročie – 51 rokov – u nás napríklad pracuje lekárka na neurologickom oddelení a úctyhodných 47 rokov zase sestra, rovnako z neurológie. Mladí ľudia si niečo podobné snáď ani nedokážu predstaviť, že by niekoľko desaťročí pomáhali v rozvoji a živote jednej organizácie. Je to už srdcová záležitosť,“ zdôraznil I. Stalmašek.

Rovnosť pohlaví i nulová diskriminácia podľa veku či pohlavia sú hodnotami, ktoré sa FNsP Žilina snaží presadzovať na všetkých pracoviskách. Najmladšia iba dvadsaťročná zamestnankyňa pracuje v žilinskej nemocnici ako praktická sestra na pediatrii. Naopak jednou z najstarších pracovníčok je farmaceutka v nemocničnej lekárni, ktorá dovŕšila 76 rokov.

„Vážime si dôveru a spoľahlivosť našich zamestnancov. Oni sú to, čo ženie nemocnicu vpred a vďaka nim dokážeme každý deň zachraňovať ľudské životy a starať sa o zdravie obyvateľov,“ dodal generálny riaditeľ I. Stalmašek.  

 

 

Zdroj: Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
05:30
Radoľa
Iné nebezpečenstvo
05:30
Oškerda
Iné nebezpečenstvo
05:28
Považský Chlmec
Policajná hliadka
05:15
Strečno
Iné nebezpečenstvo
00:54
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina