Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Kľak bude počas najbližších hodín neprejazdný, skrížený autobus blokuje celú cestu

06 marec 2019 - 11:27

Polícia upozorňuje na výskyt falošných lístkov na MS v hokeji, začala trestné stíhanie pre podvod

Foto: Polícia upozorňuje na výskyt falošných lístkov na MS v hokeji, začala trestné stíhanie pre podvod
Foto: Polícia

Polícia dnes 6. marca informovala na sociálnej sieti o prebiehajúcej akcii protizločineckej jednotky NAKA, ktorá zadržala mužov podozrivých z falšovania lístkov na MS v hokeji na Slovensku. V súčasnej dobe prebiehajú vo viacerých mestách policajné akcie.

„Policajti expozitúry Bratislava národnej protizločineckej jednotky NAKA PPZ v súčasnej dobe vykonávajú v rámci akcie „Macejko“ domové prehliadky a prehliadky iných priestorov v mestách Poprad a Spišská Nová Ves v rámci trestného stíhania pre zločin podvodu v súvislosti s predajom vstupeniek na hokejové majstrovstvá sveta v hokeji 2019 v Bratislave a Košiciach,“ informuje v krátkosti polícia.

V rámci prebiehajúcej akcie boli zadržané zatiaľ dve podozrivé osoby. Na sociálnej sieti sa už objavili aj prvé fotografie falošných lístkov.

Pri vizuálnom pohľade na falošné vstupenky vidieť, že nesedí koncové číslo podujatia v ľavom hornom rohu - ktoré má byť 82. Taktiež nesedí výpočet DPH z ceny lístka a samotný čiarový kód je tiež falošný, to je už ale nemožné letmým pohľadom overiť.

V prípade elektronického lístka s možnosťou vytlačenia doma faktografické údaje sedia, problémom je však čiarový kód. Je badateľné, že nie je úplne kvalitný a nie je v poriadku. Najlepšou prevenciou, ako predísť tomu, aby ste boli podvedení, je kupovať lístky len od autorizovaných predajcov.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.
31 zdieľaní
Zdroj: Polícia

Dopravný servis
Budatínska Lehota
Kolóna
06:09
Strečno
Uzavretá cesta
03:15
Strečno
Uzavretá cesta
03:14
Bytčica
Uzavretá cesta
03:12
Košická
Policajná hliadka
22:38
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina