Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Žilinu zasiahlo husté sneženie, viaceré cesty sú šmykľavé. Pri nemocnici sa prevrátilo auto na strechu

27 február 2019 - 14:30

Neznámy obyvateľ v Bánovej opäť pokladá klince na cestu, za dva týždne spôsobil množstvo defektov

Foto: Neznámy obyvateľ v Bánovej opäť pokladá klince na cestu, za dva týždne spôsobil množstvo defektov
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V mestskej časti Žilina - Bánová pretrváva problém, s ktorým si vodiči a obyvatelia nevedia poradiť už takmer viac ako rok. Doteraz stále neznámy obyvateľ ulice umiestňuje na vozovku rôzne klince a skrutky, ktoré spôsobujú prechádzajúcim autám defekty.

Situácia, ktorá začala ešte koncom roka 2017, sa po prvej medializácii na istý čas upokojila, po približne dvoch mesiacoch vyčíňal neznámy záškodník znova. V uliciach následne pribudli veľké tabule upozorňujúce na nebezpečenstvo poškodenia pneumatík. Tie však zakrátko odstránili, keďže nešlo o schválené dopravné značenie.

Ulice Osvety a Orlík bývajú cez pracovné dni vyťažené. Je to z dôvodu, že veľa vodičov z Bánovej volí túto cestu, aby nemuseli stáť na stopke a v kolóne, v nebezpečnej križovatke pri „Fackárni“. Záškodníkovi zrejme vadí, že miestnymi ulicami prechádza v niektorých časoch väčší počet áut a preto volí takéto riešenie, aby vodičov odradil.

Prechádzajúcim autám však nemá právo svojvoľne zakazovať prejazd, navyše nie spôsobom, ktorým poškodzuje pneumatiky a spôsobuje majiteľom nemalé škody.

„Posielam aktuálnu fotografiu zo včera, klince zbierajú žiaci po ceste domov. Smutné je, že sa s tým nič nedá urobiť, nikto toho človeka nechytí pri čine, je to frustrujúce, že niekto robí škodu a nič sa nedeje, mesto ani mestskí policajti to nevedia vyriešiť,“ uvádza bezradný čitateľ.

Rodičia prepravujúci svoje deti do základnej či materskej školy musia preto voliť inú cestu. V Bánovej sa nachádza aj Súkromná základná škola s materskou školou pre žiakov a deti s autizmom. Komplikácie na pôvodnej trase a jej zmena nebývajú pre autistov často príjemné.

Počet defektov, ktoré dostali vodiči na tejto ceste, už pomaly nie je možné ani spočítať. Čo je horšie, vinník je naďalej neznámy. Mnohí vodiči stále dúfajú, že sa ho podarí odhaliť a problém vyriešiť. 

Galéria: 3 fotky


Dopravný servis
Hričovská
Stacionárny radar
06:28
Strečno
Iné nebezpečenstvo
05:52
Strečno
Uzavretá cesta
03:09
Strečno
Prekážka na ceste
23:56
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
23:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina