Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V Žilinskom kraji došlo k ďalšej tragickej nehode, zrážku s kamiónom neprežil vodič auta

23 február 2019 - 15:56

Na Rosinskej ceste sa každoročne rozpadáva asfalt, úsek označili značkou nerovnosť vozovky

Vodiči jazdiaci po Rosinskej ceste nás dnes 23. februára upozornili, že úsek, na ktorom sa každoročne rozpadáva asfaltový kryt, bol označený novou zvislou dopravnou značkou. V oboch smeroch jazdy pribudla v uplynulých dňoch značka A5 Nerovnosť vozovky.

Problematická časť ulice medzi predajňami Galimex a Motor-Car spôsobuje vrásky na čele nejednému vodičovi. Vždy po zimnej údržbe sa asfalt začne rozpadávať a na vozovke vzniknú plytké diery. Mnohí si za posledné roky zvykli jazdiť stredom cesty prípadne cez protismerný pruh.

Po poslednej zime je však cesta rozpadnutá v oboch smeroch a pomaly sa už niet kam vyhýbať. Správca cesty vykonáva vždy v jarných mesiacoch opravu, ktorá spočíva v zaplnení dier asfaltom. Provizórna oprava vydrží vždy rok, poškodený úsek sa ale čoraz viac zväčšuje. Podobný problém sa opakuje aj na sídlisku Hájik.

Rosinská cesta sa pomaly zaraďuje medzi najviac frekventované ulice v Žiline. Je to najmä tým, že vodiči áut idúci z Rajeckej doliny sa vyhýbajú kolónam v Bytčici a tak jazdia cez Turie, Višňové a následne Vlčince. 

Doplnené zvislé dopravné značenie pravdepodobne nie je dočasné, nakoľko bolo osadené na už existujúce značky. Je preto otázne kedy a najmä akým spôsobom sa pristúpi k oprave cesty.

200 reakcií


Dopravný servis
Terchová
Policajná hliadka
10:55
Estakáda
Jama na ceste
10:25
Lavobrezná
Prekážka na ceste
10:25
Nemocničná
Práca na ceste
10:15
Rajecká cesta
Kolóna
09:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.