Dnes najčítanejšie
Na Šútove sa v piatok utopil mladý muž, zatopený lom ministerstvo na rekreáciu neodporúča

22 február 2019 - 13:33

Colníci zabezpečili v Žilinskom kraji 138 balení liehu, ktoré už nie je možné legálne predávať

Foto: Colníci zabezpečili v Žilinskom kraji 138 balení liehu, ktoré už nie je možné legálne predávať
Foto: Colný úrad Žilina

Colníci zabezpečili v prevádzkach v rámci Žilinského kraja od začiatku roka 2019 celkovo 138 fliaš alkoholu so starou kontrolnou známkou. Už viac ako rok ich nie je možné legálne predávať, skladovať ani prepravovať.

Možnosť dopredať zásoby spotrebiteľských balení liehu označených kontrolnou známkou vyhotovenou ešte podľa zákona č. 105/2004 Z. z. bola do konca roka 2017. Od tohto dátumu sa oficiálne môžu na trhu nachádzať len také balenia, na ktorých je nalepená „nová“ kontrolná známka.

V prevádzkach Žilinského kraja, ktoré ponúkajú zákazníkom alkoholické nápoje, colníci aj vyše roka po lehote objavujú fľaše so starou známkou. Od začiatku tohto roka zabezpečili v 15 rôznych obchodoch, reštauráciách, hoteloch aj penziónoch 138 balení takéhoto liehu. Niektoré boli priamo v predajni, iné sa nachádzali v skladových priestoroch.

Colníci u prevádzkovateľov zisťovali, prečo porušili predpisy. Niektorí tvrdili, že o tom, že fľaše liehu so starou kontrolnou známkou už predávať nemôžu, nevedeli. Ale boli tiež takí, ktorí ich ponúkali zákazníkom aj napriek tejto vedomosti.

22 zdieľaní
Zdroj: Colný úrad Žilina

Dopravný servis
Mostná
Dopravná nehoda
06:28
Strečno
Jama na ceste
05:44
Strečno
Iné nebezpečenstvo
05:44
Strečno
Práca na ceste
05:40
Strečno
Práca na ceste
05:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia