Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Na križovatke ulíc Hálkova a Veľká okružná došlo k silnému nárazu, dve autá sú zničené

11 február 2019 - 10:43

Učitelia zo Žilinského regiónu sa v stredu stretli na workshope Bližšie k umeleckému prednesu

Foto: Učitelia zo Žilinského regiónu sa v stredu stretli na workshope Bližšie k umeleckému prednesu
Foto: KrKS v Žiline

Učitelia zo Žilinského regiónu sa stretli v stredu 6. februára v priestoroch Makovického domu v Žiline na workshope Bližšie k umeleckému prednesu. Takmer 40 účastníkov strávilo nevšedné dopoludnie pri vzdelávacom podujatí pod vedením lektorky Zuzany Demkovej, ktorá je zároveň pedagogička, divadelníčka a členka porôt súťaží umeleckého prednesu a detskej dramatickej tvorivosti.

V teoretickej časti sa lektorka venovala výberu, analýze a úprave textu pre recitátora, rečovému prejavu i tvorivej práci s výrazovými prostriedkami. V praktickej časti si účastníci naživo vypočuli tri ukážky umeleckého prednesu starších žiakov, ktoré následne ohodnotili a analyzovali. V závere workshopu sa venovali kombinovaniu textov v poézii.

„Príprava žiakov na súťaže umeleckého prednesu je náročná, a preto kvitujeme každé takéto vzdelávacie aktivity pre nás pedagógov. Workshop bol veľkým prínosom,“ povedala účastníčka workshopu.

„Veríme, že v období kedy prebiehajú školské a okresné kolá súťaže Hviezdoslavov Kubín, pedagógovia naplno využijú poznatky z workshopu a prajeme im veľa úspechov pri ďalšej práci so svojimi žiakmi,“ uviedla Viktória Svetkovská z Krajského kultúrneho strediska v Žiline.

Organizátorom vzdelávacej aktivity bolo Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Workshop finančne podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a Žilinský samosprávny kraj.


0 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Iné nebezpečenstvo
04:13
Oškerda
Kolóna
03:11
Veľká Okružná
Dopravná nehoda
23:45
Varín
Policajná hliadka
23:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina