Dnes najčítanejšie
Banky sa bijú o klientov, úroky pri hypotékach sú na minime

11 február 2019 - 10:44

AKTUÁLNE: Novým šéfom Mestskej polície v Žiline sa stal Peter Mišejka

Foto: AKTUÁLNE: Novým šéfom Mestskej polície v Žiline sa stal Peter Mišejka
Foto: ilustračné

Poslanci na dnešnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Žiline schválili nomináciu Petra Mišejku do funkcie náčelníka Mestskej polície v Žiline. 51-ročný Mišejka si v štruktúrach tejto inštitúcie prešiel postupne rôznymi funkciami - od policajta v hliadke, operačného dôstojníka, veliteľa zmeny, veliteľa oddelenia až po zástupcu náčelníka, ktorým bol posledných 8 rokov.

Mestská polícia Žilina má v súčasnosti tri oddelenia, najväčším je oddelenie služby so štyrmi okrskami. Aktuálne v nej slúži 79 príslušníkov a 6 civilných zamestnancov. Pri tomto počte je podľa Mišejku polícia schopná nasadzovať 8 hliadok, ide však o ideálny stav.

Pri započítaní dovoleniek, dní práceneschopnosti či iných činností, ktoré bránia v službe (napríklad výcvik), je reálne v dennej zmene 5 až 6 hliadok. V nočnej je reálny stav 3 až 4 hliadky. Medzi priority nového náčelníka patrí zameranie sa na na verejný poriadok a bezpečnosť, najmä počas piatkov a sobôt, kedy sú ulice plné mladých ľudí.„V tomto kontexte je potrebné navýšiť výkon služby v spolupráci s policajným zborom Slovenskej republiky,“ uviedol na zastupiteľstve Peter Mišejka.

Doplnil, že Mestská polícia má budovu na Vlčincoch, ktorá by mohla poskytovať zázemie pre 20 až 30 príslušníkov a v ktorej by mohol byť spustený okrsok, slúžiaci aj mestským častiam Trnové, Rosinky, Mojšová Lúčka a takisto lokality Vodného diela. Cieľom do budúcnosti je podľa nového náčelník aj zlepšiť výcviky zasahovania na verejnosti v spolupráci s 5. plukom špeciálneho určenia a navýšiť stavy:

„Do mestskej polície potrebujeme navýšiť stav minimálne o desať policajtov, ktorí by vedeli efektívne pôsobiť v okrskoch. Záujem o vstup do ozbrojených zborov je minimálny, na celom Slovensku je problém nájsť schopných ľudí do služby. Prvý raz chceme preto ísť do benefitov. Ak máme prijímať ľudí, musíme im niečo ponúknuť,“ uzavrel Mišejka.

Mestská polícia v Žiline si v najbližších rokoch vyžiada navýšenie rozpočtu. Za vymenovanie Petra Mišejku na pozíciu náčelníka Mestskej polície v Žiline hlasovalo všetkých 26 prítomných poslancov. 

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

140 zdieľaní

Dopravný servis
Bytčica
Uzavretá cesta
03:15
Bytčica
Uzavretá cesta
03:08
Vranie
Prekážka na ceste
21:15
Belá
Zver pri ceste
19:07
Považský Chlmec
Policajná hliadka
16:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia