Dnes najčítanejšie
Na streche hradbového kostola v Turí objavili správu vo fľaši od borovičky

11 február 2019 - 09:57

Tri modely Ceed zo závodu Kia pri Žiline získali ocenenie za dizajn v súťaži iF Design Awards

Foto: Tri modely Ceed zo závodu Kia pri Žiline získali ocenenie za dizajn v súťaži iF Design Awards
Foto: Kia Motors Slovakia

Trojka sa opäť stala šťastným číslom značky Kia. Po uvedení novej, tretej generácie modelu Kia Ceed, ktorá sa momentálne predáva v Európe v troch rôznych typoch karosérie, dostal každý z troch nováčikov ocenenie za dizajn iF Design Award. Tento trojnásobný triumf v celosvetovo uznávanej súťaži dizajnu navyše predstavuje tretí po sebe nasledujúci rok, v ktorom značka Kia získala hetrik ocenení iF Design.

Tento úspech podčiarkuje renomé značky Kia, čo sa týka špičkového dizajnu, ktorý už viac ako desať rokov vytvára Peter Schreyer, prezident pre dizajn a hlavný dizajnér vozidiel značky Kia . Svoje prvé ocenenie iF Award získala značka v roku 2010 a odvtedy dokázala každý rok vytvoriť aspoň jeden model, ktorý sa umiestnil na stupňoch víťazov. Značka Kia doposiaľ získala 18 ocenení iF Award.

Ocenenia boli udelené každému variantu nového radu Ceed: hatchbacku Ceed a Ceed Sportswagon, ako aj novému modelu ProCeed s karosériou shooting brake, ktorý sa v Európe začal predávať v polovici januára. Všetky tri verzie sa vyrábajú v našom závode v Žiline. 

Dizajn novej generácie radu Ceed charakterizujú čisté línie, ktoré čerpajú inšpiráciu zo športového sedanu Kia Stinger vo variante fastback, ktorý je rovnako víťazom ocenenia iF za rok 2018. Päťdverový hatchback Ceed je širší a nižší ako jeho predchodca, zatiaľ čo jeho kabína je posunutá viac dozadu, aby sa dosiahol športovejší vzhľad. Pri pohľade zboku sa vyníma zadný stĺpik karosérie, ktorý hornej línii okien dodáva elegantný tvar „polmesiaca“.

Model Ceed Sportswagon ponúka viac priestoru ako kedykoľvek predtým v triede kompaktných vozidiel: model tretej generácie sa predĺžil a vlastníkom ponúka väčší batožinový priestor (625 litrov) ako jeho konkurenti – a dokonca viac ako mnohé vozidlá vyšších tried. Vďaka svojim inteligentným rozmerom a novému dynamickému dizajnu je nový model Ceed Sportswagon športovejší ako všetci jeho predchodcovia.

Model ProCeed sa vyznačuje úplne novým dizajnom a je prvým kompaktným vozidlom verzie shooting brake značky Kia. Spája úchvatný elegantný dizajn s priestornosťou a všestrannosťou vozidla typu tourer, pričom vďaka svojim rozmerom a jedinečnému postoju výrazne vyčnieva medzi svojimi súrodencami.

S výškou 1 422 mm je najnižším vozidlom v celej nižšej strednej triede. Určujúcim prvkom jeho profilu je dynamická strešná línia, ktorá je zakončená ostrým uhlom zadného skla. Výnimočný dizajn je zreteľný najmä zozadu, a to vďaka osvetlenému pásiku prepájajúcemu zadné svetlá LED, ktorý je prvou lastovičkou v tejto triede, čím modelu ProCeed dodáva jedinečný svetelný podpis.

Zdroj: TS Kia Motors Slovakia


Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
01:10
Oškerda
Práca na ceste
00:57
Oškerda
Iné nebezpečenstvo
00:52
Hričovská
Zver pri ceste
22:38
Hričovská
Prekážka na ceste
21:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina