Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Na križovatke ulíc Hálkova a Veľká okružná došlo k silnému nárazu, dve autá sú zničené

06 február 2019 - 11:37

Internetom koluje ďalšia nepravdivá správa, polícia vyvracia fámy o palivovom dreve zdarma pre Rómov

Foto: Internetom koluje ďalšia nepravdivá správa, polícia vyvracia fámy o palivovom dreve zdarma pre Rómov
Foto: ilustračné / pixabay.com

V posledných dňoch začala internetom kolovať správa, že Rómovia majú dostávať do štátu palivové drevo zadarmo. Informácia sa rozšírila veľmi rýchlym tempom a objavila sa nielen na sociálnej sieti ale aj na rôznych menej známych webových portáloch. Polícia však túto správu včera spochybnila, ide o ďalší hoax.

„Tejto téme sa už venovali aj médiá, ktoré poukázali na nezmyslený hoax, šíriaci sa na webových stránkach Magazin1.sk a Prehladsprav.sk. Podľa nich Rómovia budú od štátu dostávať drevo zadarmo. Nie je to pravda. Ide o prekrútené informácie projektu, ktorého cieľom je práve minimalizovať krádeže dreva a zamestnanie Rómov na aktivačné práce,“ uvádza polícia na svojej stránke Hoaxy a podvody - Polícia SR.

Vo vyjadrení sa tiež uvádza, že podľa splnomocnenca pre rómske komunity Ábela Ravasza, podnik Vojenské lesy a majetky poskytne obciam v okrese Stará Ľubovňa drevený odpad a lis na jeho spracovanie.

Lis budú obsluhovať prevažne Rómovia v rámci aktivačných prác. Vyrobené brikety budú patriť obci, ktorá ich bude môcť za výhodnú cenu predávať miestnym obyvateľom. Zadarmo ich nedostane nikto, pracujúci Rómovia dostanú za svoju prácu časť dreva.

 

 


0 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Iné nebezpečenstvo
04:13
Oškerda
Kolóna
03:11
Veľká Okružná
Dopravná nehoda
23:45
Varín
Policajná hliadka
23:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina