Dnes najčítanejšie
Pri cestovaní v MHD alebo vstupe do nemocnice či obchodu je od dnešného dňa povinný respirátor
COVID-19 vývoj situácie v kraji

01 február 2019 - 12:19

Mestskí policajti natrafili na ďalšieho vodiča, ktorý parkoval s falošným preukazom ZŤP

Foto: Mestskí policajti natrafili na ďalšieho vodiča, ktorý parkoval s falošným preukazom ZŤP
Foto: ilustračné

Hliadka mestskej polície zistila počas obchôdzky v Sade SNP dopravný priestupok, ktorým bolo zaparkované vozidlo na spoplatnenom parkovacom mieste bez parkovacieho lístka. Počas evidovania priestupku pristúpil k vozidlu vodič, ktorý policajtom uviedol, že je držiteľom parkovacieho preukazu pre zdravotne ťažko postihnuté osoby.

„Po poučení o priestupku bol požiadaný o predloženie parkovacieho preukazu ZŤP, ktorý spolu s OP predložil k nahliadnutiu, jednalo sa o Marián B., bytom Rudina. Hliadkou MP zistené, že preukaz ZŤP je kópiou / falzifikátom originálneho preukazu ZŤP, na meno Jarmila B.,“ uvádza mestská polícia vo svojej správe.

Nakoľko mali policajti podozrenie, že sa môže jednať o trestný čin falšovania úradnej listiny, bola na miesto privolaná hliadka OO PZ Žilina - Východ. Štátni policajti si menovaného po prevzatí predviedli na vlastné oddelenie, kde vykonali potrebné úkony.

V meste Žilina je doteraz známy jeden prípad, kedy súd v podobnej veci rozhodol v neprospech vodiča a uložil mu trest. Používanie falzifikátov parkovacích preukazov pre ZŤP je v meste rozšírené, zneužívajú sa na bezplatné dlhodobé parkovanie a to nielen v rámci centra.


Zdroj: Mestská polícia Žilina


Dopravný servis
Strečno
Iné nebezpečenstvo
14:57
Strečno
Kolóna
14:55
Mojšova Lúčka
Kolóna
14:55
Oškerda
Kolóna
14:53
Bytčica, Dlhá
Kolóna
14:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia