Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Na cestách v Žilinskom kraji došlo popoludní k trom dopravným nehodám

31 január 2019 - 14:41

Spory na stavbe tunela Višňové začala riešiť aj medzinárodná komisia

Foto: Spory na stavbe tunela Višňové začala riešiť aj medzinárodná komisia
Foto: ilustračné

Národná diaľničná spoločnosť dnes 31. januára informovala na svojom webe, že spory so zhotoviteľom úseku D1 Lietavská Lúčka - Višňové - Dubná Skala pomáha už niekoľko dní riešiť aj medzinárodná Komisia pre riešenie sporov. Tá sa na procese podieľa od pondelka 28. januára a tvoria ju uznávaní profesionáli z Nemecka, USA a Veľkej Británie.

„Jedného člena komisie navrhla NDS, jedného zhotoviteľ a na jednom sa zhodli obe strany. Komisia pomáha riešiť spory medzi Objednávateľom (NDS) a Zhotoviteľom (Združenie Salini Impregilo - Dúha). V pondelok sa uskutočnilo prvé iniciačné stretnutie, kde sa všetky zmluvné strany a komisia oboznámili s problematikou,“ uvádza Národná diaľničná spoločnosť.

NDS v najbližších dňoch dodá komisii doklady a stanovisko k problematike, ktorú chce riešiť a považuje ju za zásadnú. Všetky podklady je však potrebné najskôr preložiť do anglického jazyka.

Zhotoviteľ sa mal zaviazať komisii, že do jedného mesiaca predloží prvý zásadný spor z jeho strany. NDS ako zásadnú problematiku vníma zodpovednosť zhotoviteľa za projektovú dokumentáciu a jej prípadné zmeny a aktualizácie.

„Zhotoviteľ ako svoj zásadný spor vníma geologické podmienky v tuneli Višňové a ich predvídateľnosť resp. nepredvídateľnosť,“ páše sa v závere správy.

94 zdieľaní
Zdroj: Národná diaľničná spoločnosť

Dopravný servis
Strečno
Policajná hliadka
08:14
Budatínska Lehota
Kolóna
08:08
Strečno
Práca na ceste
08:07
Strečno
Kolóna
07:58
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
07:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia