Dnes najčítanejšie
Polícia odvolala pátranie po Saskii Káčerovej, tínedžerku sa podarilo nájsť a je v poriadku

27 január 2019 - 13:54

Polícia hľadá svedkov zbesilej naháňačky v Žiline, 25-ročného Kysučana už obvinili

Foto: Polícia hľadá svedkov zbesilej naháňačky v Žiline, 25-ročného Kysučana už obvinili
Galéria: 7 fotiek
Foto: KR PZ Žilina

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Žiline obvinil zo zločinu všeobecného ohrozenia 25 ročného Martina z Kysuckého Nového mesta. Obvinený Kysučan v sobotu 26. januára v dopoludňajších hodinách jazdil na aute Audi A4 striebornej farby po meste Žilina.

Nebezpečnou a bezohľadnou jazdou ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky, pričom počas jazdy došlo aj priamemu kontaktu s piatimi vodičmi. K dopravným nehodám došlo postupne v križovatke ulíc 1. Mája a Jána Milca, Štefánikovej ulici, ďalej pokračoval v jazde v protismere až na Košickú ulicu, odkiaľ prešiel po Nemocničnej na Komenského a pokračoval na Hlinskú ulicu, kde nerešpektoval zákaz odbočenia vľavo.

V jazde pokračoval po dvojpruhovej jednosmernej ceste Mostnej ulice a na úrovni zastávky narazil  do pred ním idúceho auta. Ani po tejto nehode nezastavil a pokračoval na ulicu Vysokoškolákov, kde spôsobil ďalšiu dopravnú nehodu a pokračoval v jazde smerom na Martin, pričom opäť narazil do bočnej strany vozidla idúceho tým istým smerom jazdy. Pokračoval po Nemocničnej ulici, kde jazdu vodiča už zaznamenala policajná hliadka.

Galéria: 5 fotiek

Signály na zastavenie nerešpektoval a pokračoval v jazde cez križovatku Košická na červený signál a odbočil na vedľajšiu komunikáciu k obchodnému domu, pokračoval v jazde, prešiel cez čerpaciu stanicu do protismeru a opäť odbočil na parkovisko k obchodnému domu, kde ho napokon policajti zadržali.

Počas jazdy spôsobil celkom päť dopravných nehôd a svojou bezohľadnou nebezpečnou jazdou ohrozil niekoľko ďalších vodičov, ktorých vydal do nebezpečenstva vážnej ujmy na zdraví.
U 25 ročného vodiča bol nariadený odber biologického materiálu. Vyšetrovateľ spracoval na obvineného podnet na vzatie väzby.

V súvislosti s nebezpečnou jazdou 25 ročného Kysučana sa polícia v Žiline obracia na verejnosť, najmä vodičov, ktorí boli jazdou tohto vodiča ohrození, alebo zaznamenali jeho jazdu a majú o spôsobe jeho jazdy kamerový záznam, aby tento čo najskôr poskytli polícii.

Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Lavobrezná
Práca na ceste
09:43
Brodno
Práca na ceste
09:37
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
09:30
Obvodová
Iné nebezpečenstvo
09:30
Hričovská
Policajná hliadka
09:30
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina