Dnes najčítanejšie
Testy odhalili v utorok 567 prípadov koronavírusu, v rámci kraja je najviac v Martine a na Orave

14 január 2019 - 11:00

Žilinčanka Sára Hrnková vybojovala v Chorvátsku zlato na generálke pred ME v karate

Foto: Žilinčanka Sára Hrnková vybojovala v Chorvátsku zlato na generálke pred ME v karate
Galéria: 6 fotiek
Foto: AC UNIZA Karate klub Žilina

Dňa 12. januára 2019 sa v chorvátskom Samobore uskutočnil 28. ročník GRAND PRIX CROATIA v Karate. Vďaka svojmu termínu, krátko pred ME dorastencov, juniorov a U21 býva tento turnaj veľmi dobre obsadený, nakoľko pre mnohé reprezentácie je záverečnou previerkou pred vrcholom sezóny.

Aktuálneho ročníka sa zúčastnilo až 1575 pretekárov zo 176 nie len európskych klubov. V slovenských farbách na turnaji štartovali dve nominantky ME, Hana Kuklová a Sarah Hrnková. 

Slovenská reprezentácia na turnaji získala 2 zlaté, 3 strieborné a 4 bronzové medaily. A pre žilinské karate je potešujúci predovšetkým fakt, že jednou zlatou k uvedenej štatistike prispela pretekárka AC UNIZA Žilina Sarah Hrnková, ktorá zvládla všetkých svojich 5 zápasov a na stupni víťazov stala pred súperkami z Chorvátska, Talianska a Bieloruska.

Vzhľadom na náročnosť turnaja je možné tento výsledok považovať za jeden z najvýznamnejších v poslednom období. Veríme, že to je dobrým signálom pred blížiacou sa Európou a naše talentované želiezka v ohni dajú o sebe v Dánsku vo februári vedieť. 

258 zdieľaní
Zdroj: AC UNIZA Karate klub Žilina

Dopravný servis
Nemocničná
Prekážka na ceste
21:08
Strážov
Prekážka na ceste
19:26
Hričovská
Jama na ceste
19:00
Strečno
Práca na ceste
18:59
Rajecké Teplice
Práca na ceste
18:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia