Dnes najčítanejšie
FOTO: Dňa otvorených dverí na Vodárenskej nádrži Nová Bystrica sa zúčastnili stovky ľudí

07 január 2019 - 11:48

DIVADLO Kamene vo vreckách / Divadlo Kontra

Foto: DIVADLO Kamene vo vreckách / Divadlo Kontra

Divadlo Kontra bude u nás hosťovať už druhý krát. Tentokrát sa môže popýšiť ocenením Divadlo sezóny 2018!

Inscenácia Kamene vo vreckách získala v roku 2010 ceny za najlepšie herecké výkony na festivale v Kopřivnici (ČR). 

KAMENE VO VRECKÁCH
(STONES IN HIS POCKETS)

Keď Hollywood obsadí írsky vidiek, konflikt kultúr medzi arogantným štábom, hercami a domácimi komparzistami je neodvratný a neodvratne zábavný.

Celý príbeh prebúdzajú k životu dvaja talentovaní herci, ktorí predstavujú 13 postáv na pľaci filmovej produkcie „Tichého údolia“: od dvoch drzých írskych chalanov, odhodlaných stať sa veľkými filmovými aktérmi, cez hollywoodsku hviezdu, ktorej írskemu prízvuku chýba ešte dosť veľa k dokonalosti.

Tragikomédia Marie Jones rozpráva na prvý pohľad banálny príbeh. Charlie a Jake, dvaja komparzisti veľkej hollywoodskej produkcie sa rozhodnú ísť za svojím snom a nakrútiť vlastný film. Bez happyendu a milostnej zápletky, ale pravdivý a s veľkým množstvom kráv v obsadení. Ako poctu Seanovi, ktorý vybočil z cesty a skončil svoj život s kameňmi vo vreckách.

Hra mala premiéru v roku 1999, v Belfaste, v Severnom Írsku. Vyhrala cenu Irish Times/ESB za najlepšiu produkciu v roku 1999, cenu Evening Standard za najlepšiu komédiu, dve Olivierove ceny v roku 2001 (za najlepšiu komédiu a najlepšieho herca – Conleth Hill) a v tom istom roku bola nominovaná aj na tri Tonyho ceny. Rekordné štyri roky (2000–2004) sa hrala na londýnskom West Ende, tiež na Broadway a vo viac ako tridsiatich krajinách celého sveta.

Miesto: Rosenfeldov palác Žilina
Dátum: 15.01.2019 - 19:00


0 zdieľaní

Dopravný servis
Rajecké Teplice
Dopravná nehoda
13:12
Rudinka
Policajná hliadka
12:28
Oškerda
Stacionárny radar
11:58
Rajecká cesta
Dopravná nehoda
11:09
Rajecká cesta
Dopravná nehoda
10:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina