Dnes najčítanejšie
V kritickom stave bojujú s COVID-19 v žilinskej nemocnici čoraz mladší pacienti
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

03 január 2019 - 15:08

AKTUÁLNE: Obce pri Žiline vyhlasujú mimoriadnu situáciu v súvislosti so snehovou kalamitou

V súvislosti s aktuálnym stavom počasia a výdatnými snehovými prehánkami, vyhlásilo celkom 12 obcí v Žilinskom kraji mimoriadnu situáciu. V uplynulých hodinách k tomu došlo v obciach z regiónov Orava a Kysuce a tiež v okrese Žilina.

Informáciu nám telefonicky potvrdil vedúci odboru krízového riadenia Okresného úradu v Žiline Ľubomír Hollý.

Snehová kalamita spôsobuje najväčšie komplikácie v automobilovej doprave. Cestári sú síce v plnom nasadení a neustále v teréne, no nestíhajú vykonávať zimnú údržbu na všetkých frekventovaných cestách. V Námestove aktuálne zasadá ohľadne stavu ciest krízový štáb.

Najviac snehu zatiaľ spadlo na Orave, kde v obci Oravská Lesná namerali 84 cm. Výdatné sneženie sa očakáva aj počas nasledujúcich hodín a celého zajtrajšieho dňa. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal ďalšie výstrahy na dnes aj zajtra 4. januára. Spadnúť môže až 50 centimetrov nového snehu.

Silné sneženie spôsobilo problémy aj v mestskej hromadnej doprave v Žiline. Na ulici Kálov zostali približne okolo 15:30 hod. stáť v kolóne trolejbus a autobusy MHD.


Mimoriadna situácia platí zatiaľ v týchto obciach:

Žilina

Kysuce

Orava

Aktualizácia 16:30 hod.

V súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou a silným snežením vysiela Hasičský a záchranný zbor do najzasiahnutejších lokalít potrebnú techniku, ktorá zabezpečí priechodnosť ciest do ohrozených obcí.

Hasiči zo Záchrannej brigády v Žiline budú so špeciálnou technikou dislokovaní v katastri obce Oravská Lesná a Skalité. DHZ Pole s pásovým transportérom bolo vyslané do Námestova. Priechodnosť ciest sa budú hasiči snažiť udržať aj z dôvodu nevyhnutného prevozu pacientov, liekov a zásobovania zasiahnutých obcí.

738 reakcií


Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
00:29
Hričovská
Jama na ceste
23:44
Košická
Policajná hliadka
23:41
Košická
Policajná hliadka
22:58
Mojšova Lúčka
Dopravná nehoda
22:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia