Dnes najčítanejšie
Horskí záchranári znášali z Malého Rozsutca 18-ročnú študentku, ktorá pre vyčerpanie nedokázala pokračovať

03 január 2019 - 15:08

AKTUÁLNE: Obce pri Žiline vyhlasujú mimoriadnu situáciu v súvislosti so snehovou kalamitou

Foto: AKTUÁLNE: Obce pri Žiline vyhlasujú mimoriadnu situáciu v súvislosti so snehovou kalamitou
Galéria: 4 fotky
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V súvislosti s aktuálnym stavom počasia a výdatnými snehovými prehánkami, vyhlásilo celkom 12 obcí v Žilinskom kraji mimoriadnu situáciu. V uplynulých hodinách k tomu došlo v obciach z regiónov Orava a Kysuce a tiež v okrese Žilina.

Informáciu nám telefonicky potvrdil vedúci odboru krízového riadenia Okresného úradu v Žiline Ľubomír Hollý.

Snehová kalamita spôsobuje najväčšie komplikácie v automobilovej doprave. Cestári sú síce v plnom nasadení a neustále v teréne, no nestíhajú vykonávať zimnú údržbu na všetkých frekventovaných cestách. V Námestove aktuálne zasadá ohľadne stavu ciest krízový štáb.

Najviac snehu zatiaľ spadlo na Orave, kde v obci Oravská Lesná namerali 84 cm. Výdatné sneženie sa očakáva aj počas nasledujúcich hodín a celého zajtrajšieho dňa. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal ďalšie výstrahy na dnes aj zajtra 4. januára. Spadnúť môže až 50 centimetrov nového snehu.

Silné sneženie spôsobilo problémy aj v mestskej hromadnej doprave v Žiline. Na ulici Kálov zostali približne okolo 15:30 hod. stáť v kolóne trolejbus a autobusy MHD.

 


Mimoriadna situácia platí zatiaľ v týchto obciach:

Žilina

Kysuce

Orava

Aktualizácia 16:30 hod.

V súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou a silným snežením vysiela Hasičský a záchranný zbor do najzasiahnutejších lokalít potrebnú techniku, ktorá zabezpečí priechodnosť ciest do ohrozených obcí.

Hasiči zo Záchrannej brigády v Žiline budú so špeciálnou technikou dislokovaní v katastri obce Oravská Lesná a Skalité. DHZ Pole s pásovým transportérom bolo vyslané do Námestova. Priechodnosť ciest sa budú hasiči snažiť udržať aj z dôvodu nevyhnutného prevozu pacientov, liekov a zásobovania zasiahnutých obcí.Dopravný servis
Lavobrezná
Práca na ceste
23:56
Rudinka
Jama na ceste
22:58
Estakáda
Jama na ceste
22:58
Radoľa
Práca na ceste
22:53
Lavobrezná
Práca na ceste
20:40
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina