Dnes najčítanejšie
V herni v centre Žiliny sa pobili traja zákazníci, privolaná hliadka zadržala muža v pátraní

05 december 2014 - 11:24

Dvaja mladíci prepadli taxikára, vzali mu auto a unikali. Chytila ich však polícia

Foto: Dvaja mladíci prepadli taxikára, vzali mu auto a unikali. Chytila ich však polícia
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

V rukách čadčianskych policajtov skončili dvaja mladíci vo veku 16 a 19 rokov z okresu Čadca, ktorí vo štvrtok 4. decembra v skorých ranných hodinách v obci Staškov prepadli 39 ročného taxikára z Námestova.

Dvojica mladíkov sa v noci zo stredy na štvrtok dohodla, že vylákajú taxikára do obce Staškov, kde ho napadnú a odcudzia mu vozidlo. Na to mladší Ján z telefónu patriaceho staršiemu Miroslavovi privolal taxík do obce Olešná. Po jeho príchode obidvaja nastúpili do taxíka. Taxikára požiadali, aby ich zaviezol do obce Staškov do blízkosti chaty.

Po príchode k chate, taxikárovi pod zámienkou prikázali pokračovať v jazde ďalej. V okamihu, keď mu povedali, že sa má otočiť mladší Ján priložil taxikárovi ku krku nôž. Miroslav ho držal za plece. Taxikár sa začal brániť a odtláčal útok. Z vozidla sa mu podarilo ujsť. Následne sa dvojica útočníkov zmocnila taxikárovho auta Škoda Octávia a z miesta odišli. Dvojicu mladíkov zastavila policajná hliadka v obci Povina.

Po zastavení z vozidla obidvaja ušli k rieke Kysuca, kde sa snažili ukryť. Policajnou hliadkou boli vypátraní a zadržaní. U obidvoch mladíkov bola vykonaná dychová skúška na alkohol, staršiemu Miroslavovi namerali 0,56 mg/l a mladšiemu Jánovi 0,73 mg/ l alkoholu v dychu. Obidvoch mladíkov vyšetrovateľ obvinil zo zločinu lúpeže a prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Na mladšieho obvineného podal vyšetrovateľ podnet na návrh na vzatie do väzby. V prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.


Dopravný servis
Lavobrezná
Práca na ceste
15:59
Solinky
Kolóna
15:56
Závodská cesta
Kolóna
15:28
Rajecká cesta
Kolóna
15:26
Hričovská
Kolóna
15:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia