Dnes najčítanejšie
Na ZŠ Karpatská v Žiline dnes prekonali slovenský rekord v hromadnom tancovaní belgického tanca

03 január 2019 - 14:41

Odchodom Petra Sagana žilinská cyklistika nezanikla, naopak, CyS Žilina patrí k slovenskej špičke

Foto: Odchodom Petra Sagana žilinská cyklistika nezanikla, naopak, CyS Žilina patrí k slovenskej špičke
Foto: CyS - Akadémia Petra Sagana

Určite je všetkým známe, že práve v žilinskom klube s názvom Cyklistický spolok Žilina vyrástol Peter Sagan. Náš žilinský klub sa vtedy dostal na výslnie v slovenskej cyklistike a je tak tomu do teraz. Už dlhodobo funguje práve v Žiline najsilnejší a výsledkovo najlepší mládežnícky klub na Slovensku. Veď nevyšli odtiaľto len Saganovci, nasledoval ich Michael Kolář a v nedávnej minulosti aj Matúš Štoček, ktorý už druhú sezónu bude pôsobiť v Taliansku.

Práve Peter je týmito výsledkami nadchnutý a už v roku 2016 rozbehol spoluprácu so svojim materským klubom v Žiline. Cyklistický spolok Žilina sa následne premenoval na CyS – Akadémiu Petra Sagana. Toto premenovanie následne umožnilo prepojenie viacerých sponzorov, ktorí sú naviazaní na Petra Sagana a klub sa začal rozvíjať aj v iných stránkach.

Jazdci v CyS – Akadémii Petra Sagana získali kvalitnejší materiál, lepšie zabezpečenie vozového parku, kvalitnejšie oblečenie a kvalitnejšiu prípravu. V roku 2017, ale aj v uplynulom roku napríklad ovládli slovenský juniorský šampionát v cestnej cyklistike.

Ak by sme bilancovali len rok 2018, tak jazdci CyS – Akadémie Petra Sagana nazbierali v uplynulej sezóne spolu 32 titulov a ďalších 34 medailí z majstrovstiev Slovenska v rôznych cyklistických disciplínach a vekových kategóriách. CyS – Akadémia Petra Sagana opäť ovládla aj celkové hodnotenie slovenského pohára mládeže v cestnej cyklistike, v horskej cyklistike, v cyklokrose a dokonca aj v dráhovej cyklistike.

Majstri SR - Radka Paulechová , Matej Blaško a Petra Machálkova. Zdroj: CyS - Akadémia Petra Sagana

Žilinskí pretekári, tvoria jadro slovenskej reprezentácie vo viacerých kategóriach i disciplínach. Naši pretekári sa najmä v drese slovenskej reprezentácie dokázali presadiť aj v zahraničí. Jazdci CyS – Akadémie Petra Sagana obsadili zaujímavé umiestnenia aj v pretekoch niekdajšieho svetového pohára, teraz UCI Nations Cup u juniorov či majstrovstvách Európy. Kadeti čo je kategória U17 sa zase vo výbornom svetle predviedli na medzinárodných pretekoch v Českej republike a koncom leta Martin Svrček vyhral dve etapy na najväčších pretekoch svojej vekovej kategórie v Rakúsku.

Rovnako žilinský cyklista Marek Gajdula bol najlepším Slovákom na vrcholných podujatiach v cestnej cyklistike keď na ME v Českej republike obsadil 20. miesto na MS v Rakúsku skončil na 28. priečke. Ku tomu pridala Radka Paulechová v disciplíne MTB – XC pekné 18. miesto z MS vo Švajčiarskom Lenzerheide. Junior Štefan Michalička získal množstvo titulov majstra Slovenska v dráhovej cyklistike a úspešne sa zabudoval i v slovenskej reprezentácii.

Veríme, že opäť aj v novej sezóne sa bude žilinskej cyklistike dariť a nezaspíme v príprave a presadíme sa najmä na tých najväčších pretekoch. Naše ciele vždy smerovali a budú smerovať k výsledkom na ME a MS a k výchove talentov pre reprezentáciu Slovenskej republiky v mužskej i ženskej cyklistike.


0 zdieľaní
Zdroj: CyS - Akadémia Petra Sagana

Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
00:15
Celulózka
Policajná hliadka
22:22
Strečno
Iné nebezpečenstvo
21:59
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
20:30
Strečno
Jama na ceste
20:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina