Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Na výjazde zo Žiliny do Martina sa po nehode autobusu a osobného auta tvorí kolóna

02 január 2019 - 10:07

Záchranári absolvovali počas Silvestra a prvých hodín Nového roka 1 950 výjazdov, hasiči ďalších 170

Foto: Záchranári absolvovali počas Silvestra a prvých hodín Nového roka 1 950 výjazdov, hasiči ďalších 170
Foto: ilustračné

Záchranári po celom Slovensku zažili na prelome starého a nového roka skutočne rušnú noc. Absolvovali takmer dve tisícky výjazdov k ľuďom, ktorí zatelefonovali na tiesňovú linku. 

Najviac pacientov ošetrovali v Prešovskom kraji (309) a najmenej zasa v Trnavskom (167). Pred rokom zasahovali v rovnakom období len v 933 prípadoch, čo dokazuje, že oslavy už nepatria len zábave ale čoraz viac aj úrazom a nešťastným udalostiam.

Medzi najčastejšie prípady patrili pády, bolesti brucha ale aj otrava alkoholom. Ani tentokrát sa oslavy nezaobišli bez úrazov, spôsobených neodbornou manipuláciou so zábavnou pyrotechnikou. Opäť došlo k poraneniam prstov, popáleninám ale aj zraneniam zraku.

Hasiči na Slovensku absolvovali celkom 130 výjazdov, pričom z tohto počtu išlo v 81 prípadoch o požiar. Zvyšnú časť tvorili dopravné nehody alebo udalosti rôzneho charakteru. Z uvedeného počtu požiarov bolo 39 spôsobených zábavnou pyrotechnikou, pričom najviac takýchto požiarov vzniklo v Bratislavskom a Košickom kraji. 

Oproti minulému roku stúpol počet požiarov o 40 prípadov. Celkom pri spomínaných udalostiach zasahovalo 170 príslušníkov HaZZ.0 zdieľaní

Dopravný servis
Terchová
Prekážka na ceste
19:24
Budatínska Lehota
Kolóna
19:12
Stráža
Iné nebezpečenstvo
18:43
Krasňany
Iné nebezpečenstvo
18:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina