Dnes najčítanejšie
Na tuneli Višňové denne pracuje viac ako 180 pracovníkov, Skanska chce stihnúť termín do konca roka 2023

22 december 2018 - 16:50

Existuje osvedčený trik, ako sa vyhnúť tomu, aby vás nameral policajný radar

Foto: Existuje osvedčený trik, ako sa vyhnúť tomu, aby vás nameral policajný radar
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Počas vianočných sviatkov vyráža každoročne na cesty zvýšený počet áut, ktorých vodiči cestujú za nákupmi, rodinou či za dovolenkami. Polícia sa snaží robiť maximum a na cestách pravidelne vykonáva preventívnu činnosť, hliadkuje, kontroluje u vodičov požívanie alkoholu a dokonca aj meria rýchlosť.

Mnohí vodiči sa ponáhľajú a snažia sa všetko stihnúť na poslednú chvíľu a tak sa často dopúšťajú rôznych priestupkov, najčastejšie prekročenia maximálnej povolenej rýchlosti. Počas sviatkov pokoja a radosti sa tak stávajú dopravné nehody, ktorým predchádza často banálne zlyhanie či zbytočná chyba spôsobená vodičom. 

Aby ste domov vždy dorazili bezpečne a vyhli sa pokutám za rýchlosť, stačí využívať jeden rokmi overený a osvedčený trik. Na Vianoce predsa nikto nechce smútiť, ale naopak, tešiť sa. 

A ako vlastne funguje ten overený trik?

  1. Prvým dôležitým bodom je sledovanie dopravného značenia - značiek upozorňujúcich na maximálnu povolenú rýchlosť. Pomôcť môže aj navigácia s aktuálnymi mapami - napríklad Waze, ktorá obsahuje informácie o maximálkach na cestách.
  2. Ďalším, nemenej podstatným bodom, je sledovanie prístrojovej dosky - konkrétne tachometra resp. rýchlomera, ktorý zobrazuje aktuálnu rýchlosť vášho vozidla.
  3. Najpodstatnejšiu časť zohráva práve zosúladenie prvého a druhého bodu - rýchlosť na tachometri by teda nemala prekročiť údaj, ktorý ste videli na zvislej dopravnej značke alebo v navigácii. 

Možno ste po prečítaní tohto článku zaskočení, no jeho cieľom bolo pripomenúť všetkým vodičom, aby jazdili opatrne a bezpečne, najmä teraz, kedy je na cestách množstvo áut a tiež „víkendových vodičov“, zvýšený výskyt poľadovice a zhoršená viditeľnosť.


Dopravný servis
Oškerda
Práca na ceste
18:43
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
18:26
Strečno
Jama na ceste
18:15
Veľká Okružná
Prekážka na ceste
18:09
Solinky, Centrálna
Iné nebezpečenstvo
17:41
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina