Dnes najčítanejšie
V Žiline by mohlo vzniknúť Masarykovo námestie na počesť prvého česko-slovenského prezidenta

20 december 2018 - 12:26
INZERCIA

Prvé žilinské očné centrum VIKOM prinesie od budúceho roka neinvazívnu okuloplastickú chirurgiu

Foto: Prvé žilinské očné centrum VIKOM prinesie od budúceho roka neinvazívnu okuloplastickú chirurgiu

Začiatkom nového roka zavedie do rutinnej praxe VIKOM, s. r. o., prvé žilinské očné centrum, novinku v oblasti okuloplastickej chirurgie. Tá spočíva vo využívaní neinvazívneho bezdotykového prístroja Jet Plasma Lift Medical. Moderný lekársky sofistikovaný prístroj pracujúci s novou patentovanou technológiou, ktorá pomocou jednosmerného elektrického prúdu s napätím 6 kV pri bezpečnom prúde 1 mA produkuje plazmový výboj, budú môcť využívať aj pacienti očného centra VIKOM.

Jednosmerná fulgurácia s plochou iskrového kanála 1 mm2 umožňuje ošetriť aj tie najmenšie kožné útvary bez poškodenia okolitého tkaniva. Touto metódou sa zvyšuje množstvo kolagénu I. typu, ďalej dochádza k zvýšeniu vnútrobunečného kalcia a kália, k zvýšeniu hladiny tzv. rastových faktorov a znižuje sa funkcia kožnej bariéry pre vstup kladne nabitých iónov. V oblasti jaziev dochádza k redukcii keloidných fibroblastov, čím sa jazva zníži a vyhladí. 

Vďaka novému prístroju bude možné absolvovať blefaroplastiku horných aj dolných viečok neinvazívnou metódou. Zdroj: jett.eu

„Ide o bezdotykovú liečebnú metódu vhodnú pre liečebné a estetické lekárske účely okolo očí a blízko očí. Hlavné indikácie v očnom lekárstve sú: neinvazívna blefaroplastika horného i dolného viečka, fibrómy, veruky (bradavice), teleangiektázie, keratáza, hemangiómy, xantelazmy a korekcia jaziev. Prístroj sa tiež využíva pri liečbe chronickej blefaritídy (zápal okrajov mihalníc), na epiláciu rias dráždiacich rohovku pri trichiáze a districhiáze, môže zlepšiť nepriechodnosť slzných kanálikov a pomocou neho sa dá korigovať ektrópium a entrópium dolných mihalníc (pred a po neinvazívnej blefaroplastike, odstránení hemangiómu a veruky),“ dodala primárka prvého žilinské očného centra VIKOM, MUDr. Mária Molnárová, PhD.

Táto neinvazívna liečebná a estetická okuloplastická metóda bude vo VIKOM-e už začiatkom roka 2019. 0 zdieľaní
Zdroj: PR VIKOM, primárka MUDr. Mária Molnárová, PhD.

Dopravný servis
Budatínska Lehota
Kolóna
15:14
Rudinka
Kolóna
15:09
Obchodná
Kolóna
15:08
Oškerda
Kolóna
15:08
Hričovská
Kolóna
15:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina