Dnes najčítanejšie
Na Šútove sa v piatok utopil mladý muž, zatopený lom ministerstvo na rekreáciu neodporúča

12 december 2018 - 19:15

FOTO: Colníci objavili v sklade v Kysuckom Novom Meste takmer 15-tisíc kusov fejkového oblečenia

Foto: FOTO: Colníci objavili v sklade v Kysuckom Novom Meste takmer 15-tisíc kusov fejkového oblečenia
Galéria: 3 fotky
Foto: Finančná správa

Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy objavili v sklade na Kysuciach takmer 15 000 kusov „fejkov“. Vzhľadom na veľký rozsah a počet dotknutých značiek, bude škoda vyčíslená až po vyjadreniach oprávnených osôb. Páchateľom hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody vo výške 3 až 8 rokov. 

Kriminalisti finančnej správy získali na základe operatívnej činnosti informácie o potenciálnom porušovaní práv duševného vlastníctva v skladových priestoroch v Kysuckom Novom Meste. V jednom z priemyselných areálov si prenajímal skladový priestor a priľahlú parkovaciu plochu poľský subjekt zaoberajúci sa obchodovaním s textilom.

„Kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy priestor skontrolovali. Našli v sklade značné množstvo tovaru porušujúceho práva duševného vlastníctva renomovaných textilných značiek ako napr. LOUIS VUITTON, ARMANI, FENDI, ADIDAS, PUMA, NIKE, BURRBERY, GIVENCHY, CALVIN KLEIN, TOMMY HILFINGER, PHILLIPP PLEIN, LACOSTE, HUGO BOSS, COCO CHANEL, MONCLER, MICHAEL KORS, RALPH LAUREN, GUESS, GUCCI,“ spresňuje na webe Finančná správa.

V areáli sa nachádzal aj príves s poľským evidenčným číslom. Aj v ňom sa nachádzal tovar porušujúci práva duševného vlastníctva. Všetok tovar zaistili. Pri akcii zaistili v skladových priestoroch a poľskom prívese dokopy 14 795 ks tovaru vykazujúceho znaky porušenia práv duševného vlastníctva.

V prípade prebiehajú ďalšie úkony, vrátane komunikácie so zástupcami oprávnených osôb jednotlivých zaistených textilných značiek.

242 zdieľaní
Zdroj: Finančná správa

Dopravný servis
Považský Chlmec
Policajná hliadka
02:09
Brodno
Prekážka na ceste
22:27
Strečno
Zver pri ceste
22:07
Strečno
Kolóna
21:30
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
21:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia