Dnes najčítanejšie
Z drogérie v Žiline bol odcudzený tovar za viac než 300 eur, polícia pátra po totožnosti dvoch žien

11 december 2018 - 16:30

Študenti z Gymnázia Hlinská pokračujú v obnove Bernoláčky, revitalizovať chcú druhú stranu

Foto: Študenti z Gymnázia Hlinská pokračujú v obnove Bernoláčky, revitalizovať chcú druhú stranu
Foto: Bernoláčka 2.0 - Startlab

V máji tohto roku sa podarilo študentom Gymnázia Hlinská v Žiline v spolupráci s rovesníkmi zo Súkromnej strednej umeleckej školy zrevitalizovať priestor zastávky na Bernolákovej ulici. Pri realizácii projektu si pomohli crowdfundingom cez portál Startlab, kde sa im podarilo vyzbierať viac ako tisíc eur. Vďaka tomu dnes priestoru, v ktorom denne čakajú stovky Žilinčanov, dominuje stree-art na motív Antona Bernoláka. Štude

nti z Hlinskej sa rozhodli, že zrevitalizujú aj druhú stranu: „Keďže minuloročná revitalizácia jednej z najfrekventovanejších autobusových zastávok v Žiline – Bernolačky, dopadla naozaj úspešne, rozhodli sme sa pre rekonštrukciu aj jej druhej strany.“ Na to opäť potrebujú aj podporu ľudí, vďaka ktorej namaľujú zábradlia alebo pridajú lavičky. 

Projekt Bernoláčka 2.0 môžete podporiť na https://www.startlab.sk/projekty/626-bernolacka-20

Projekt je súčasťou vzdelávacieho programu nadácie Green Foundation - Roots & Shoots Slovakia. Tá prináša, v spolupráci s medzinárodnou organizáciou Jane Goodall Institute a Slovenskou agentúrou životného prostredia, jedinečný vzdelávací program v oblasti udržateľného rozvoja. Program Roots & Shoots Slovakia je realizovaný formou komunitného projektového učenia, kde sú žiaci priamo zapojení do riešenia problémov svojho okolia, čím získavajú dôležité kompetencie pre aktívnu participáciu na veciach verejných.


Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.
102 zdieľaní

Dopravný servis
Vysokoškolákov
Policajná hliadka
04:09
Strečno
Zver pri ceste
02:30
Strečno
Zver pri ceste
02:24
Hričovská
Jama na ceste
22:14
Strečno
Iné nebezpečenstvo
21:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.