06 december 2018 - 10:40

Primátor včera rozsvietil vianočný stromček na námestí, Mikuláš obdaroval deti sladkou odmenou

Foto: Primátor včera rozsvietil vianočný stromček na námestí, Mikuláš obdaroval deti sladkou odmenou
Foto: Mesto Žilina

V predvečer svätého Mikuláša - 5. decembra zavítala do Žiliny milá návšteva. Ako každý rok, aj tento prišiel do nášho mesta Mikuláš, aby rozdal malým deťom sladkosti a pomohol rozsvietiť vianočný stromček.

Mikulášsky sprievod prešiel postupne celé mesto, navštívil mestské časti a všetky sídliská, až sa napokon pristavil na Mariánskom námestí, kde ho už čakalo množstvo zvedavých a nedočkavých detí.

V Žiline zavládla pravá vianočná atmosféra

Žilinský primátor Peter Fiabáne rozsvietil pomocou mikulášskej palice vianočný stromček. Hneď potom si deti vychutnali sladkú odmenu priamo od Mikuláša.

Deti a ich rodičov čakal na Mariánskom námestí pestrý kultúrny program, o ktorý sa postarali deti z Detského folklórneho súboru Cipovička, deti zo Základnej školy Hájik a spevácky zbor Rolničky z partnerského mesta Plzeň. Záver podujatia patril skupine Chiki Liki Tu-a.

„Od dnes naše mesto dýcha tou pravou adventnou náladou. A hoci nám stále nenasnežilo, verím, že sa bude tohtoročný predvianočný čas niesť v pokojnom duchu. Rád by som zaželal všetkým Žilinčanom, ale i návštevníkom mesta príjemné prežitie tohto čarovného obdobia, veľa zdravia, šťastia a spokojnosti,“ poprial žilinský primátor Peter Fiabáne.


0 zdieľaní

Dopravný servis
Košická
Jama na ceste
17:00
Kotešová
Prekážka na ceste
15:28
Strečno
Policajná hliadka
14:12
Strečno
Zver pri ceste
13:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina